Genç Haberleri

10 gün içinde kömür dağıtımı yapılacak

Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı (SYDV) Müdürü Yunus Bulmuş, merkez ilçede 10 gün içerisinde kömür dağıtımı yapılacağını söyledi.

3 Kasım 2013 Saat: 18:55
YORUM YAPTavsiye EtYazdır

Bu haber 1.236 kez okunmuştur

10 gün içinde kömür dağıtımı yapılacak
10 gün içinde kömür dağıtımı yapılacak

Bingöl Valiliği Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı il merkezindeki ve bağlı köylerde yoksul vatandaşlara kömür yardımına başladı.

Yapılan kömür dağıtımı ile ilgili açıklama yapan SYDV Müdürü Bulmuş, merkez ilçeye bağlı köylerde kömür dağıtımının başlandığını ve 10 gün içerisinde köylerde kömür dağıtımının bittikten sonra merkez ilçede kömür dağıtımının yapılacağını açıkladı.

Bu yıl köylere 2 bin merkez ilçeye 5 bin ton olmak üzere 7 bin ton kömür dağıtımının gerçekleşeceğini belirten Bulmuş, kömür dağıtımı esnasında izdihamın oluşmaması için sokak sokak dağıtım yapılacağını vurgulayarak, “Burada amaç, kış mevsimi gelmeden ihtiyaç sahiplerine kömürlerin ulaştırılmasıdır. Herhangi bir izdihama ve hoş olmayan görüntülere sebebiyet verilmemesi amacıyla kömürler ihtiyaç sahiplerine teslim edilmektedir. Her yıl düzenli olarak vatandaşlarımıza kışlık yakacak olarak kömür yardımında bulunuyoruz. Bu yıl 2 bin ton köylere 5 bin ton merkez ilçeye dağıtılmak üzere 7 bin ton kömür dağıtımı gerçekleşecek” dedi.

YORUMLAR

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Genç Gazetesi, Genç Haber Sitesi, Bingöl Genç ilçesi Haber sitesi Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız
halı saha yapan firmalarhalı saha yapan firmalarhalı saha yapan firmalarhalı saha yapan firmalar