Genç Haberleri

10 yaşında ama hala kimliği yok

Eskibağ Köyü’nde yaşayan Mustafa Pirinci adlı vatandaşın 10 yaşındaki oğlu Ahmet Pirinci’nin hala nüfusa kaydı yok. 18 yaşındaki kızını da geçen yıl nüfusa kaydeden Pirinci, oğlunun yaşıtl

3 Kasım 2013 Saat: 18:55
YORUM YAPTavsiye EtYazdır

Bu haber 1.199 kez okunmuştur

10 yaşında ama hala kimliği yok
10 yaşında ama hala kimliği yok

18 yaşındaki kız çocuğunu geçen yıl kaydetti, 10 yaşındaki oğlunun hala kimliği yok. Eskibağ Köyü Çöyürlü Mezrasında yaşayan Mustafa Pirinci, isimli vatandaşın oğlu olan 10 yaşındaki Ahmet’i ilçe nüfus müdürlüğüne kaydetmek için Genç’e geldi. 10 yaşında olmasına rağmen nüfus cüzdanı bulunmayan oğlu Ahmet’in okula kaydı bile olmadığını söyleyen baba Pirinci, Ahmet’in arkadaşları ile okula gidip derslere girdiğini söyledi. Yetkililerden kendisine yardımcı olunmasını isteyen baba, geçen yıl da 18 yaşındaki kızı Ayşe Pirinci’yi nüfusa kaydettiğini söylemesi, nüfus çalışanlarını hayrete düşürdü. Oğlu Ahmet’in Adana’da dedesinin yanında yaşadığını ve bu yüzden nüfusa kaydetmediğini söyleyen Baba Pirinci, “Oğlum dedesinin yanında yaşıyordu. Şimdi burada yani köyde benim yanımda yaşıyor. Oğlumun hala nüfusa kaydı yok. Oğluma ait bir kimlik yok. Okula gidiyor ama kayıtlı değil. Şimdi nüfus müdürlüğüne gelip oğlumu kaydetmek istiyorum. Bunun için de yetkililerden yardım bekliyorum” dedi.

Aynı vatandaşın geçen yıl da 18 yaşındaki kızını kaydettiğini doğrulayan nüfus müdürlüğü yetkilileri, baba Pirinci’nin mahkemeye tahsisin yapması gerektiğini ifade etti. Baba Mustafa Pirnici’nin 11 çocuğu var.


YORUMLAR

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Genç Gazetesi, Genç Haber Sitesi, Bingöl Genç ilçesi Haber sitesi Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız
halı saha yapan firmalarhalı saha yapan firmalarhalı saha yapan firmalarhalı saha yapan firmalar