Genç Haberleri

12 vaatten hiçbirini gerçekleştirmediler

Mevcut Bingöl milletvekillerinin seçim vaatlerinden yer alan 12 hedefin hiç birinin bugün itibariyle gerçekleştirmediğini söyleyen BİN-DER Başkanı Karasu, Bingöl Üniversitesini örnek gösterecekler.

3 Kasım 2013 Saat: 18:55
YORUM YAPTavsiye EtYazdır

Bu haber 1.665 kez okunmuştur

12 vaatten hiçbirini gerçekleştirmediler
12 vaatten hiçbirini gerçekleştirmediler

Önümüzdeki 50 yılın en yakıcı kurumu Bingöl Üniversitesi olacaktır. Binaların yükselmesi, işlerin doğru yürüdüğü anlamına gelmez. Keşke ‘Bingöl Üniversitesi tüm kesimlere açık olsaydı da, eğitimler çadırda yapılmış olsaydı.’ Bunu Bingöllüler görecek ama, iş işten geçmiş olacak. Gerçeği görenlerde farklı gerekçelerden dolayı susuyor” iddiasında bulundu.

Bingöl’de yapımı devam eden duble yol projesinin hükümetin projesi olduğunu belirten BİN-DER Başkanı Doğan Karasu, “Bingöl hiç milletvekili çıkarmasaydı bile bu çalışma yapılırdı. Kimse bunu kendi başarısı olarak göstermesin. Buna rağmen yapılan işler ise ortada. 8 yıldır Duble Yol çalışması var. Bingöl - Karakoçan arası 3 şerit, Bingöl - Solhan arası ise  4 yılda bitirilemedi. Duble Yol Projesi’ Cumhuriyet tarihinin en güzel projesidir. Buna kimsenin itirazı yok. Ülke insanının bu güne kadar çift yönlü dar yollarda yolculuk yapmaya mahkum edilmeleri ise ayrı bir talihsizliktir.  Duble Yol Projesinin uygulanış kriterleri Bingöl il sınırına kadardır. Bingöl- Karakoçan arası yola Duble Yol demek, teyzemize anne demektir. Duble yolun ne demek olduğunu, karayolları bölge müdürlüğü yöneticilerinin, teknik elemanlarının, Bingöl’deki ilgililerin bilmemesi imkansızdır.  Karakoçan yol ayrımından Bingöl merkeze kadar olan yolun % 90’ı 3 şerittir, son derece bozuk ve çarpıktır. Oysa yolun Elazığ tarafı, Elazığ’ın içine kadar dubledir ve düzdür, son derece de simetriktir. Bu da normaldir, Elazığ’ın Bölge Müdürü var! Bizim  Bakanımız olsun, bunun manevi hazzını yaşayalım da, Duble Yol neyimize!” şeklinde ifadeler kullandı.

Bingöl’de AK Parti’den hiçbir  milletvekili çıkmaması durumunda  bile bu yapılanların zaten hükümetin proğramı dahilinde yapılacağını ifade eden Karasu; “Kimse bunu kendi başarısı olarak göstermesin. Buna rağmen yapılan işler ise ortada. 8 yıldır Duble Yol çalışması var. Bingöl –Karakoçan arası 3 şerit, Bingöl –Solhan arası ise  4 yılda bitirilemedi. Oysa Muş-Solhan arası çoktan bitirildi. Bu yıl büyük oranda sökülerek  yenilendi. Herhalde  Sayın Başbakan Muş’lu değildir!! Bingöl- Solhan arası yolun tümüyle bitirilmesi ise ancak 2011 yılında mümkün olacaktır. Oysa Bakanımız var. Acaba bir Genel Müdürümüz olsaydı durum farklı olabilir miydi?  8 yılda Karakoçan- Solhan arası bitmediğine göre, Çat-Diyarbakır İl Sınırı arası yolun yapımı ise en az 8 yıl sürer. Mevcut milletvekillerimizin seçim vaatlerinden biri de duble yollardı. Seçim beyannamelerinde var, ‘duble yolları yapacağız’ dediler. Meğerse, ‘seçilirsek 4 yılda Bingöl-Solhan arası yolu duble yapacağız’ demişler, biz yanlış anlamışız. Zaten seçim beyannamelerinde yer alan 12 hedefin hiç birini şu an itibariyle gerçekleştirmediler. Konuştuklarının tümünü Bingöl kamuoyu ile paylaşacağız. Üstelik Devlet Bakanımız var, buna rağmen bu durumda olmak tüm mazeretleri geçersiz kılar. ‘Biz bu işi yeni öğrenmeye başladık’ demeye getirmesinler. Tüm bunları tek tek söylemiştik, dikkate almamışlardı. Bingöl Üniversitesini örnek gösterecekler. Önümüzdeki 50 yılın Bingöl için en yakıcı kurumu Bingöl Üniversitesi olacaktır. Binaların yükselmesi, işlerin doğru yürüdüğü anlamına gelmez. Keşke ‘Bingöl Üniversitesi tüm kesimlere açık olsaydı da, eğitimler çadırda yapılmış olsaydı.’ Bunu Bingöllüler görecek ama, iş işten geçmiş olacak. Gerçeği görenlerde farklı gerekçelerden dolayı susuyor” dedi 

YORUMLAR

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Genç Gazetesi, Genç Haber Sitesi, Bingöl Genç ilçesi Haber sitesi Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız
halı saha yapan firmalarhalı saha yapan firmalarhalı saha yapan firmalarhalı saha yapan firmalar