Genç Haberleri

14 bin aileye kömür dağıtılacak

Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı (SYDV) Müdürü Yunus Bulmuş, fakir ve yardıma muhtaç 14 bin aileye yapacakları kömür yardımları ile kış boyu aileleri ısıtacaklarını söyledi.

3 Kasım 2013 Saat: 18:55
YORUM YAPTavsiye EtYazdır

Bu haber 1.266 kez okunmuştur

14 bin aileye kömür dağıtılacak
14 bin aileye kömür dağıtılacak

Fakir ve muhtaç aileler için özel olarak hazırlanmış yeni ve hata kabul etmeyen bir sistemle çalışmalarını sürdürdüklerini belirten SYDV Müdürü Yunus Bulmuş, dağıtımda önceliği kırsal kesimlerdeki köylere verdiklerini ve köylerin ardından şehir merkezinde dağıtımların başlayacağını ifade etti. Başbakanlık Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Genel Merkezi tarafından hazırlanan, sosyal yardım başvurusunu yapan vatandaşların muhtaçlıklarını ve kişisel verilerini merkezi veri tabanlarından temin ve tespit edip, mükerrer yardımların önlenmesine yönelik veri paylaşımını sağlayan Sosyal Yardım Bilgi Sistemi (SOYBİS) aracılığıyla muhtaç ailelerin tespit edildiğini belirten Yunus Bulmuş, bu doğrultuda hazırlanan listede isimleri olan aile başına 500 kilogram kömür yardımı yapıldığını dile getirdi. Bu sistemin hata kabul etmediğini belirten Bulmuş, SSK, Bağ-Kur ve vergi mükellefi olanların sistem tarafından listeden çıkarıldığını söyledi. Bulmuş, "Bingöl`de 14 bin aileye kömür yardımı yapacağız. Kömür dağıtımına başladık. Şuan itibariyle 2 bin ton kömür dağıtımı bitti. Sistemde bilgileri doğrulanan fakir ve muhtaç vatandaşlarımıza kömürleri adreslerinde teslim ediliyor. Dağıtıma kırsal kesimlerden başladık. Köyler tamamlandıktan sonra şehir merkezinde de dağıtım başlayacaktır. Kömür geldikçe dağıtımlar sürecek ve yaklaşık 1.5 ayda bütün fakirlere kömürleri ulaşacaktır" dedi.
Artık vatandaşların kömür almak için vakıf merkezine gelip yığılmalarına gerek kalmadığını belirten Bulmuş, görevlendirilen personel tarafından liste doğrultusunda kömür yardımlarının adrese kadar götürüldüğünü söyledi. Bulmuş, "Kömür dağıtım merkezindeki arkadaşlarımız listelerdeki adreslere göre dağıtım yapıyor. Yükleme yapıldıktan sonra kömürler imza karşılığında adreslere bırakılıyor. Bingöl`de yardıma muhtaç bütün fakirleri ısıtmak için gerekli her türlü çalışmayı yapıyoruz. Gerçek ihtiyaç sahiplerine kömürleri teslim ediliyor. Bütün fakirlerimizi kış boyu ısıtacağız" şeklinde konuştu.

YORUMLAR

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Genç Gazetesi, Genç Haber Sitesi, Bingöl Genç ilçesi Haber sitesi Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız
halı saha yapan firmalarhalı saha yapan firmalarhalı saha yapan firmalarhalı saha yapan firmalar