Genç Haberleri

2 Yıllık İstinat Duvarı Çöktü

Genç’te Lediz Deresi ıslah çalışmaları kapsamında iki yıl önce yapılan istinat duvarının çöktüğü görüldü.

29 Nisan 2019 Saat: 18:16
YORUM YAPTavsiye EtYazdır

Bu haber 1.247 kez okunmuştur

2 Yıllık İstinat Duvarı Çöktü
2 Yıllık İstinat Duvarı Çöktü

Genç’te Lediz Deresi ıslah çalışmaları kapsamında iki yıl önce yapılan istinat duvarının çöktüğü görüldü. Çöken duvarın fotoğrafını çekip gazetemize yollayan bir vatandaş ise, yetkili müteahhit firma işin hakkını vermediğini iddia ederek duruma sert tepki gösterdi.

İki yıl önce Lediz Deresi ıslah çalışması başlatan Devlet Su İşleri (DSİ), Bingöl Şube Müdürlüğü tarafından ihaleye verilen ve müteahhit firma tarafından inşa edilen istinat duvarının dere yatağındaki aşınmadan dolayı çöktü.

İki yıl önce DSİ tarafından Yenişehir Mahallesi’nden geçen Murat Nehri kenarından başlayarak Cumhuriyet Mahallesi mücavir sınırlarına kadar ıslah çalışması kapsamında inşa edildi. Ancak daha 2 yıl bile bitmeyen ıslah çalışmalarının, karların erimesiyle birlikte suyun kabarması sonucu dere yatağındaki aşınmalar sonucu duvarın bir kısmı çöktü. Demir Yolu Köprüsü’nün hemen yanında çöken duvarın ulaşım için güvenlik riski oluşturup oluşturmadığını bilinmezken, yaşanan manzara ise pes dedirtti.

Bölgede geçerken yaşanan manzarayı gören bir vatandaş ise çöken duvarın fotoğrafı çekip gazetemize yolladı. İsminin açıklanmasını istemeyen vatandaş, iki yıl gibi kısa bir zaman diliminde inşa edilen duvarın hafif dere aşınması ile yıkılması düşündürücü olduğunu belirterek şunları söyledi:

“Dere ıslahı yapan yetkili müteahhit firma işin hakkını vermediğini düşünüyorum. Görevi dere yataklarını koruyup ıslah etmek olan DSİ’de işin kontrolünü tam yapmadığını görüyoruz. Yetkililerden isteğimiz bu işlerin hakkını versinler. On yılları bulması gereken bir işin böyle kısa sürede yıkılmaması gerçekten düşündürücü. Yetkililerimizden istediğimiz vatandaşın parasını kimseye yedirmesinler, işi takip etsinler” diyerek duruma sert tepki gösterdi.

                                                                              Haber: Serkan Davran

YORUMLAR

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Genç Gazetesi, Genç Haber Sitesi, Bingöl Genç ilçesi Haber sitesi Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız
halı saha yapan firmalarhalı saha yapan firmalarhalı saha yapan firmalarhalı saha yapan firmalar