Genç Haberleri

2011 Genç’in yılı olacak

Genç Belediye Başkanı Abdurrahim Ariç, 2011 yılının Genç Belediyesi’nin şaha kalkacağı yıl olacağını kaydetti. Başkan Ariç, bu yıl içerisinde alt yapı, kanalizasyon, yeni imar planı, Mart ayında

3 Kasım 2013 Saat: 18:55
YORUM YAPTavsiye EtYazdır

Bu haber 1.304 kez okunmuştur

2011 Genç’in yılı olacak
2011 Genç’in yılı olacak

Genç Belediye Başkanı Abdurrahim Ariç, 2011 yılının Genç Belediyesi’nin şaha kalkacağı yıl olacağını kaydetti. Başkan Ariç, bu yıl içerisinde alt yapı, kanalizasyon, yeni imar planı, Mart ayında borçsuz bir belediye, her sokağa kilitli parke taşı ve arıtma tesisi projesi düşüncelerinin tamamını hayata geçireceklerini açıkladı.
2010 yılının değerlendirmesini yapan Belediye Başkanı Abdurrahim Ariç, 2011 yılında yapacakları işleri de açıkladı. Genç Belediyesi Genç tarihinin en önemli girişimlerinden birine imza attı. 11 araçlık bir açılış yapan belediye Genç tarihine bir diğer projesi 100 kadını arıcı yapmak için başlattığı girişim ile adını yazdırdı. Bu da Genç tarihinin en önemli projelerinden biri olarak tarihe geçti şüphesiz.
ÖNCELİKLİ SORUNLAR
Göreve geldikleri günde 5 yıllık bir plan hazırladıklarını ifade eden Başkan Ariç, “Bu plan dahilinde önemli sorunlarımız olan imar eksikliği, alt yapı, su, kanalizasyon ve yol gibi sorunları öncelikli sorunlarımız olarak gördük. Bu bağlamda İller Bankasında hali hazır haritaya istinaden imar planı yapılıyor. Ocak ayı içerisinde de ihale edilecek. Alt yapı ile ilgili yaklaşık 12 kilo metrelik bir çalıma yaptık. Yine yeni yerleşim yerlerine yaklaşık olarak bir buçuk kilometrelik içme suyu bağlantısı sağladık. Yeşildere Mahallesi ve bütün mezralarına iki aylık bir çalışma ile sağladık. Yine aynı mahallemize üç kilometrelik su isale hattı yaptık. Yoldaşan Mahallemize Cami çevre düzenlemesi” dedi.
MARTTA BORÇSUZ BELEDİYE
Göreve geldikleri tarih itibari ile Genç Belediyesinin mahkeme kararları ile birlikte toplam borcunun 4 buçuk milyon Lira olduğunu vurgulayan Başkan Ariç, “Belediyeyi 4 buçuk milyon lira devraldık. 2011 yılı Mart ya da en geç Nisan ayına kadar bu borcu sıfırlayacağız. Genç Belediyesini borçsuz bir belediye haline getireceğiz. Genç hızla büyüyen ve buna paralel sorunları artan bir ilçe. Biz belediyecilikte bu günü değil Genç’i teslim edeceğimiz gelecek nesillere bırakacağımız Genç’i düşünerek belediyecilik yapıyoruz. Belki dün Genç için bir arıtım tesisi ihtiyacı yoktu ama bugün gelişen ve büyüyen ilçemizin medeni dünya ile entegrasyonunun sağlanması bakımından bu gerekli. Vahşi bir şekilde Murat Nehrine akıtılan kanalizasyon atık sularının arıtılması için arıtma tesisimizi Çevre ve Orman Bakanlığımızın desteği ile yapacağız. 2011 yılı çalışma sezonu içerisinde İnşallah bu bakanlığımızdan alacağımız hibe kredi ile kanalizasyon arıtma tesisimizi yapacağız. Bu medeni toplum olmanın gereklerinden biridir” diye ifade etti.
BÜTÜN SOKAKLARA KİLİTLİ PARKE TAŞI
2011 yılında Genç’te çamurlu ve tozlu bütün sokakların tamamını kilitli parke taşı ile döşeyerek halkın hizmetine sunacaklarını kaydeden Başkan Ariç, “İlçemizin daha modern ve daha huzurlu yaşanabilir bir kent olması için gecemizi gündüzümüze katıp, bıkmadan usanmadan çalışacağız. Aziz vatandaşlarımızın şunu iyi bilmesini istiyorum. Onların her bir oyunun karşılığı olarak her saniyemizin bile çok kıymetli olduğunu düşünerek, zamanımızın bir saniyesini bile heba etmeden ilçe menfaati için harcayacağız” şeklinde konuştu.
BEN DEVLET MEMURU DEĞİLİM
Belediyemizin bütçe imkanları kısıtlı olduğundan Merkezi Hükümet tarafından sağlanabilecek imkanlardan ilçemizin yeterince faydalanabilmesi için sık sık Ankara’ya Bakanımız ve Milletvekillerimizi rahatsız etmek için gitmeye devam edeceğim. Belediye Başkanı Devlet Memuru değildir. Başkanın bir devlet memuru gibi algılanmasından dolayı sık sık Ankara’ya gidiyor eleştirilerine kulak asmıyorum. Ben devlet memuru değilim. Ben memur değilim. Halk beni masanın başında oturmam için seçmedi. İl dışı gezilerine çıkarken belediyelerin farklı uygulamalarını görüp ilçemize uygulanabilirliğini araştırırken diğer yandan da Ankara’dan ilçemize neler getirebiliriz çabası içerisindeyiz” diye konuştu.
BURADA YETİMİN PARASINI YÖNETİYORUZ
Bu yıl içerisinde alt yapı, kanalizasyon, yeni imar planı, Mart ayında borçsuz bir belediye, her sokağa kilitli parke taşı ve arıtma tesisi projesi düşüncelerinin tamamını hayata geçireceklerini kaydeden Başkan Ariç, “Biz burada yetimin parasını yönetiyoruz. Paranın her kuruşunu ilçenin, ilçe insanının menfaati için kullanmak zorundayız. Tabi imkânlar kısıtlı, istekler sınırsızdır. 2010 yılı içerisinde Genç’e ilkler yaşattık. İddia ediyorum 2011 yılı Genç Belediyesi’nin şaha kalkacağı, atağa geçeceği yıl olacak”

YORUMLAR

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Genç Gazetesi, Genç Haber Sitesi, Bingöl Genç ilçesi Haber sitesi Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız