Genç Haberleri

3 OKULA BEYAZ BAYRAK ÖDÜLÜ

Genç İbn-i Sina MTAL, Nuri Özaltın İlkokulu ve Sevgi Anaokulu İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından ‘Beyaz Bayrak’ alarak hijyenik bir ortamda eğitim verdiğini kanıtladı.

22 Ekim 2019 Saat: 18:21
YORUM YAPTavsiye EtYazdır

Bu haber 28.325 kez okunmuştur

3 OKULA BEYAZ BAYRAK ÖDÜLÜ
3 OKULA BEYAZ BAYRAK ÖDÜLÜ

“Okulların ortak kullanım alanlarında temizlik ve hijyen konusunda okul müdürlüklerinin çalışmalar yapmasının teşvik edilmesini, toplum sağlığının korunması ve geliştirilmesini, yaşam kalitesinin yükseltilmesini, yeterli eğitim almış sağlıklı nesiller yetiştirilmesini” amaçlayan Beyaz Bayrak Projesi kapsamında Sağlık Bakanlığı ile Milli Eğitim Bakanlığı arasında imzalanan protokol gereği İl Sağlık Müdürlüğü ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü denetim elemanlarınca yapılan kontrollerde temizlik ve hijyen kurallarına uygun bulunan 13 okula “ Beyaz Bayrak” verildi. 13 okul arasında beyaz bayrak almayı başaran Genç İbn-i Sina MTAL, Nuri Özaltın İlkokulu ve Sevgi Anaokulu, bu başarıları ile gururlandırdı.

MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜNDEN TEBRİK

Beyaz bayrak almayı hak eden 3 okulu tebrik eden Genç İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada; "İlçemizde daha önce İbn-i Sina MTAL tarafından almaya hak kazanılan Beyaz Bayrak Nuri Özaltın İlkokulu ve Sevgi Anaokulu tarafından da kazanıldı. Temiz okul, sağlıklı okul sloganıyla dağıtılan ve bir dizi değerlendirme sonucu temiz olan okullara verilen bayrak ilçemiz okullarında adeta bir seferberliğe dönüşmüştür. 3 okulumuzu da göstermiş oldukları başarıdan dolayı tebrik ediyor başarılarının devamını diliyoruz" ifadelerine yer verildi.

YORUMLAR

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Genç Gazetesi, Genç Haber Sitesi, Bingöl Genç ilçesi Haber sitesi Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız
halı saha yapan firmalarhalı saha yapan firmalarhalı saha yapan firmalarhalı saha yapan firmalar