Genç Haberleri

40 YETİME BAYRAM HEDİYESİ

Genç-Der tarafından organize edilen Yetim Giydirme Projesi kapsamında Genç'te ikamet eden 40 yetim çocuğa giyim ve nakit yardımında bulunarak yüzlerini güldürdü.

6 Ağustos 2019 Saat: 11:29
YORUM YAPTavsiye EtYazdır

Bu haber 473 kez okunmuştur

40 YETİME BAYRAM HEDİYESİ
40 YETİME BAYRAM HEDİYESİ

Genç Eğitim Kültür ve Sosyal Dayanışma Derneği  Kurban Bayramı öncesi hayırsever iş adamlarının desteğiyle hayata geçirdiği “Yetim Giydirme Projesi” ile yetim öksüz ve kimsesiz çocuklara giyim ve maddi yardımda bulundu.

Hayırsever bir iş adamının yardımıyla 40 yetimi giydirdiklerini söyleyen Genç-Der başkan yardımcısı Tekin Mahmutoğlu, yapılan çalışmalarla ilgili bilgi verdi.

Daha fazla ihtiyaç sahibine ulaşabilmek için hayırseverlerin daha fazla duyarlı olmaları ve yetim çocuklara karşı daha fazla hassas davranmaları gerektiğini belirten Mahmutoğlu, “Bu Kurban Bayramı'nda hedefimiz daha çok yetim giydirmek, hepsini bu bayramda sevindirmekti. Fakat imkânlarımız yeterli olmadığı için bir hayırseverin bağışıyla 40 yetimi giydirebildik. Ama gönül isterdi ki bütün yetimleri sevindirelim, bu konuda hayırsever vatandaşlardan biraz daha duyarlı olmalarını, en azından yetimlere karşı daha hassas olmaları istiyor ve yardım çağırısında bulunuyoruz.” dedi.

 “Yetim gülerse bütün dünya güler”

Mahmutoğlu, açıklamasını şöyle sürdürdü: “Bütün yetimleri sevindirip giydirelim ki onlar gülsünler. Yetim gülerse bütün dünya güler ama yetim ağlarsa bütün dünya ağlar. Çocukların elbise alırken gözlerinin içinde gördüğümüz sevinci, daha fazla çocuğun yaşaması gerektiğine inanıyor ve daha fazla çalışmamız gerektiğine inanıyoruz. Hedefimiz bütün çocukların sevinmesi, elbisesiz bayrama giren çocuğun kalmaması.”

Son olarak yapılan yardımlardan dolayı memnuniyetlerini dile getiren aileler; Genç-Der'e ve hayırseverlere teşekkür ederek, yetim çocukların unutulmaması gerektiğini belirttiler.

YORUMLAR

 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Habere 1 yorum yapılmıştır
Herkimse 30.08.2019 13:04
Hayır seven insanlar bütün yardımlarını gizlice yapar sizin yaptığınız sadece reklâm yarın o çocuklar buyuyucek ve utanmadan çocukların fotosunu paylasmissiniz
 

Genç Gazetesi, Genç Haber Sitesi, Bingöl Genç ilçesi Haber sitesi Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız
halı saha yapan firmalarhalı saha yapan firmalarhalı saha yapan firmalarhalı saha yapan firmalar