Genç Haberleri

400 öğrenci spora gönül verdi

İlçe Spor Müdürlüğü, İlçe Kaymakamlığı, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Halk Eğitim Müdürlüğü koordinatörlüğünde ‘her branşta spor’ projesi kapsamında yaklaşık 400 öğrenci sporla tanıştı.

3 Kasım 2013 Saat: 18:55
YORUM YAPTavsiye EtYazdır

Bu haber 1.273 kez okunmuştur

400 öğrenci spora gönül verdi
400 öğrenci spora gönül verdi

Çocukları sporla tanıştırmak ve çocuklara sporu sevdirmek için hazırlanan proje de İlçedeki bütün okullardan katılım oldu. İlk ve orta öğretimlerden yaklaşık 400 kişiye değişik branşlarda spor dersleri verilecek. Spor dışında öğrencilere gençlik hizmetleri de veriliyor.

Proje kapsamında sporun ne denli önemli ve ilçe şartlarına bakıldığında bir o kadar da gerekli olduğunun altı çiziliyor. Sokaklar da enerjilerini harcayan çocuklar artık enerjilerini spora harcayacak. Çocuklar her türlü kötü alışkanlıklardan uzak ve eğitimcilerin gölgesi altında sporla tanışacak birer sporcu adayı olacaklar.

Proje kapsamında; Badminton, futbol, jimnastik, masatenisi, hentbol, basketbol, folklor, Capoeira ve atletizm olmak üzere 9 branşta eğitim veriliyor. Ayrıca gençlik hizmetleri olarak; bilgisayar dersleri, satranç dersleri veriliyor. Geziler düzenlenip etütler ve rehberlik çalışmaları yapılıyor.

Amacımız çocuklarımızı kötü alışkanlıklardan uzak tutmaktır diyen İlçe Spor Müdürü Engin Dağ, ‘‘ Spor yapmak çocukların sorumluluk duygularını artırır. Saldırganlığı engeller, öfkenin kontrol edilmesini sağlar. Spor yapan çocuklar günlük hayatta ve derslerinde daha başarılı olurlar. Spor yapan çocuklar kendi yaşıtlarına oranla daha az hastalığa yakalanır. Sporun ne kadar faydalı bir uğraş olduğunun farkındayız ve İlçe Spor Müdürlüğü olarak ilçede spora gereken önemi vermeye özen gösteriyoruz. Bu yaklaşık 400 öğrenciden geleceğin sporcularını çıkarmayı hedefliyoruz. Bu çocuklarımızla bölgesel ve ulusal başarılar elde etmek istiyoruz. Çocuklarımızın çoğunu şimdiye kadar adını bile duymadıkları spor branşlarıyla tanıştırdık. Bingöl’de düzenlenen Cumhuriyet Koşusu’nda dereceye giren öğrencilerimiz olmuştu ve bu öğrencilerimiz Ankara’da Cumhuriyet Koşusu’na da katıldı. 81 İl den katılım oldu ve bu çocuklarımız ilk 20’ye girmeyi başardı. Daha çok başarılar elde etmemiz için velilerimizden çocuklarını bize yönlendirmelerini istiyoruz. Proje kapsamında bize yardımcı olan Genç İlçe Kaymakamı Serkan Şeker’e İlçe Spor Müdürlüğü adına teşekkür ediyorum.’’ Dedi.


YORUMLAR

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Genç Gazetesi, Genç Haber Sitesi, Bingöl Genç ilçesi Haber sitesi Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız
halı saha yapan firmalarhalı saha yapan firmalarhalı saha yapan firmalarhalı saha yapan firmalar