Genç Haberleri

AHBAP'LAR KOLLARI SIVADI

Sanatçı Haluk Levent öncülüğünde kurulan ve Türkiye'nin çeşitli yerlerinde (AHBAP) Bingöl Temsilciliği, 26-26 Nisan Türkiye Temizlik Günü dolayısıyla DSİ Mesire Alanında çevre temizliği yaptı.

6 Mayıs 2019 Saat: 11:34
YORUM YAPTavsiye EtYazdır

Bu haber 603 kez okunmuştur

AHBAPLAR KOLLARI SIVADI
AHBAP'LAR KOLLARI SIVADI

Bugüne kadar birçok etkinliğe imza atan AHBAP platformunun Bingöl kolu, Haluk Levent'in sosyal medyadan yaptığı çağrı üzerine 26-27 Nisan Türkiye Temizlik gününde doğaya atılan çöpleri temizledi. AHBAP Bingöl İnsanlık Kurul Başkanı Yavuz Işık önderliğindeki 25 kişilik ekip DSİ Mesire Alanındaki çöpleri topladı. Çevre temizliğinin önemine dikkat çekerek farkındalık yaratmayı amaçlayan grup üyeleri, 'Kirletme Temizle' sloganı ile bu tür özel günlerde farklı etkinliklere imza atacaklarını kaydetti.

AHBAP İnsanlık il kurul Başkanı Yavuz Işık, " Bugün 26-27 Nisan Türkiye genelinde 'Kirletme temizle ‘sloganıyla bugün DSİ Parkı mesire alanında temizlik çalışması başlattık,

AHBAP Bingöl İnsan çalışma kurulu başkanı olarak, Bugün DSİ Parkı mesire alanında çöp toplayarak hem Türkiye'nin temizlenmesine katkı sağlıyor hem de çöplerin yere atılmaması gerektiğiyle ilgili farkındalık yaratmaya çalışıyoruz. DSİ Parkı mesire alanı değerlerinden biri olan ve aileler tarafından piknik alanı olarak kullanılıyor. Çevre kurulumuz İle bu etkinliği gerçekleştiriyoruz. Çevremizi temiz tutmak geleceğimize Yatırım olarak görüyor ve en büyük yatırımlardan biridir geleceğimizi korumak için yapıyoruz. Bunun için bugün arkadaşlarımızla birlikte 25 kişilik bir grup halinde geldik temizlik yapmak için cidden vahim bir durum da olduğunu gördük, âmâ biz elimizden geldiğince insanlara yardım etmeye çalışıyoruz. Geleceğimize yardım ediyoruz. “dedi. (Haber Merkezi)

YORUMLAR

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Genç Gazetesi, Genç Haber Sitesi, Bingöl Genç ilçesi Haber sitesi Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız
halı saha yapan firmalarhalı saha yapan firmalarhalı saha yapan firmalarhalı saha yapan firmalar