Genç Haberleri

AKITMAYA KARŞI İZOLASYON ÖNLEMİ

Genç Devlet Hastanesinde yaşanan çatı sorunu, yapılan çalışmalar ile son bulacak. Çökmeden dolayı halen mahkeme süreci devam eden çatı katına yapılacak izolasyon sayesinde akıntının önüne geçileceği belirtildi.

22 Ekim 2019 Saat: 18:19
YORUM YAPTavsiye EtYazdır

Bu haber 28.448 kez okunmuştur

AKITMAYA KARŞI İZOLASYON ÖNLEMİ
AKITMAYA KARŞI İZOLASYON ÖNLEMİ

Yapıldığı dönem estetik ve sağlam bulunmadığı için ‘Çatı Kondu’ olarak nitelendirilip ilçe kamuoyunun yoğun tepkisine neden olan Genç Devlet Hastanesi çatısı, 2017 yılında kar yağışından dolayı çöktü. O dönem geçici kabulü yapılıp kesin kabulü yapılmayan hastane çatısı için işi üstlenen firma tarafından söküm çalışması yapılmış ve olay mahkemelik olmuştu. Mahkeme süreci halen devam ettiği için herhangi bir çalışma yapılmayan çatı katı için, hastane idaresi tarafından teras katta bahar ve kış aylarında yaşanan yağışlardan  dolayı tavanda akıntının yaşanmaması için saf polyürea malzemesi ile su yalıtımı ile sorunu çözecekleri öğrenildi.

"YURTDIŞINDAN GETİRİLEN ÖZEL BİR MADDE İLE ÇÖZÜME KAVUŞTURULACAK"

Yakın zamanda İl Sağlık Müdürlüğü tarafından yapılan ihale ile, uzun süredir devam eden çatı problemi, yapılan ihale neticesinde yurt dışından getirilen özel bir madde ile izolasyonu yapılırken bu maddenin hava ve iklim şartlarına göre 10 yıla kadar dayanıklı olduğu öğrenildi. Ayrıca kış aylarında yaşanabilecek yoğun kar yağışıda göz önüne alınarak ekipler tarafından 17 ton su ile sızma durumlarına karşı test işlemi gerçekleştirildi.

YORUMLAR

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Genç Gazetesi, Genç Haber Sitesi, Bingöl Genç ilçesi Haber sitesi Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız
halı saha yapan firmalarhalı saha yapan firmalarhalı saha yapan firmalarhalı saha yapan firmalar