Genç Haberleri

Aşağı Çarşı’ya kilitli parke taşı

Bingöl Belediyesi kaldırım düzenlemesi ve kilit parke taşı döşeme işine Bingöl’ün eski yerleşim alanı olan Aşağı Çarşı’da devam ediyor.

3 Kasım 2013 Saat: 18:55
YORUM YAPTavsiye EtYazdır

Bu haber 3.393 kez okunmuştur

Aşağı Çarşı’ya kilitli parke taşı
Aşağı Çarşı’ya kilitli parke taşı

Aşağı Çarşı’ya kilitli parke taşı

Bingöl Belediyesi kaldırım düzenlemesi ve kilit parke taşı döşeme işine Bingöl’ün eski yerleşim alanı olan Aşağı Çarşı’da devam ediyor.

Bingöl Belediyesi tarafından sürdürülen çalışmalar aralıksız olarak devam ediyor. Yapılan çalışmalar kapsamında Bingöl’ün eski yerleşim alanı olan Aşağı Çarşı’da kilit parke taşı döşeme işlemleri devam ediyor.

Bingöl Belediyesi, Aşağı Çarşı’da yolları kilit parke taşları ile yenileme çalışmalarına başladı. Parke taşlarla yenilenecek kaldırım ve yollar, yapılacak çalışmalarla Bingöl’ün eski yerleşim alanı modern bir görünüme kavuşacak.

AŞAĞI ÇARŞI MODERN BİR GÖRÜNÜME KAVUŞACAK

Yapılacak parke taşı döşeme işleminin havaların müsaade ettiği müddetçe devam edeceğini belirten Bingöl Belediye Başkanı Serdar Atalay, “Bingöl’ün eski yerleşim alanı olarak bilinen Aşağı Çarşı’da yolları kilitli parke taşları ile döşüyoruz. Burada toz ve topraktan geçilmiyordu. Bingöl’ü Düzağaç’a bağlayan iki köprü arasındaki yolun tamamını boydan boya kilitli parke taşları ile döşeyip yağmur suyu kanalını yapıyoruz. Yapacağımız çalışmalarla Bingöl’ün tarihi yeri olan Aşağı Çarşı modern bir görünüme kavuşacaktır” diye konuştu.

AŞAĞI ÇARŞI GÜZEL VE TEMİZ BİR GÖRÜNÜME KAVUŞTU

Bingöl Belediyesi tarafından yürütülen parke taşı döşeme çalışmalarının memnuniyet verici olduğunu belirten İsfahan Bey Cami İmamı Ahmet Yılmaz, Bingöl’ün eski yerleşim bölgesinin toz ve topraktan kurtulmasının mutluluk verici olduğunu ifade etti. Yılmaz, “Aşağı Çarşı Bingöl’ün eski yerleşim bölgesidir. Şuana kadar buradaki yollara hiçbir bakım yapılmamıştı. Bingöl Belediyesi’nin yaptığı çalışmalarla güzel ve temiz bir görünüme kavuştu. Belediye Başkanı Serdar Atalay’a teşekkür ediyoruz. Allah razı olsun” dedi.

BİNGÖL’ÜN ESKİ YERLEŞİM ALANI KİLİTLİ PARKE TAŞI İLE DÖŞENİYOR

1973 yılından belli Aşağı Çarşı’da oturduklarını belirten Aşağı Çarşı sakinlerinden Muhammed Kasım Baykara(80), daha önceden yollarının çok bakımsız ve ilgisiz olduğunu söyledi. Baykara, “Bingöl’ün eski yerleşim alanı kilitli parke taşı ile döşeniyor. Yaptığı çalışmalardan dolayı Belediye Başkanı Serdar Atalay’dan Allah razı olsun” diye konuştu.

TOZLU YOLLARDAN KURTULDUK

Çalışmalardan duyduğu memnuniyeti dile getiren Aşağı Çarşı sakinlerinden Lütfü Çingay(41), tozlu yollardan kurtulduklarını belirterek, Hem kendisi adına hem de Aşağı Çarşı sakinleri adına Belediye Başkanı Serdar Atalay’a teşekkür etti.


YORUMLAR

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Genç Gazetesi, Genç Haber Sitesi, Bingöl Genç ilçesi Haber sitesi Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız
halı saha yapan firmalarhalı saha yapan firmalarhalı saha yapan firmalarhalı saha yapan firmalar