Genç Haberleri

Atletizme Servi YİBO damgası

İlçedeki İlköğretim Okulları arasında düzenlenen Minikler ve Yıldızlar Atletizm Koşusu’na 9 öğrencisiyle dereceye giren Servi Yatılı İlköğretim Bölge Okulu damga vurdu.

3 Kasım 2013 Saat: 18:55
YORUM YAPTavsiye EtYazdır

Bu haber 3.090 kez okunmuştur

Atletizme Servi YİBO damgası
Atletizme Servi YİBO damgası

Genç’te Genç İlçe Gençlik ve Spor Müdürlüğünün düzenlediği Atletizm Koşusu’na soğuk havaya rağmen ilgi büyük oldu. Koşu, Genç Köprüsünde başlayıp, Bingöl Caddesi boyunca devam ederek, Genç Tarım ve Köyişleri Müdürlüğü önünde tamamlandı.

 Yaklaşık 100 öğrencinin katıldığı Atletizm Koşusu, ilköğretim okulları arası; Minikler, Yıldızlar kız ve erkek kategorilerinde düzenlendi. Yıldız erkekler ve kızlar 2 bin metre, minik erkekler ve kızlar da ise bin 500 metre koşuları yapılırken, öğretmenler de heyecanlı dakikalar yaşadı.

 Yıldız erkeklerde Genç YİBO’dan Ömer Figen birinci, Servi YİBO’dan Halil Pirinci ikinci, İrfan Atan üçüncü ve yine aynı okuldan Mustafa Baytan dördüncü olurken;  Yıldız kızlarda, Servi YİBO’dan Hatice Anık birinci, Yunus Emre İlköğretim Okulu’ndan Sena Aran ikinci, Servi YİBO’dan Havva Gümüşsoy üçüncü, yine Servi YİBO’dan Menekşe Alkaç dördüncü oldu.

Minik Erkeklerde, Çaytepe YİBO’dan Yusuf Berk birinci, İnönü İlköğretim Okulu’ndan Uveys Balat ikinci, Genç YİBO’dan Fırat Dursun üçüncü, Servi YİBO’dan Metin Uzun dördüncü olurken; Minik kızlarda, Mevlana İlköğretim Okulu’ndan Netice Guleyan birinci, Nuri Özaltın İlköğretim Okulu’ndan Eda Akın ikinci, Servi YİBO’dan Asiye Çakmak üçüncü ve yine Servi YİBO’dan Zeynep Anık dördüncülüğü elde etti.

 Atletizm  Koşusu’nda her kategoride ilk dörde giren yarışmacılar madalyalarını, Genç Kaymakamı Muammer Köken, Genç Milli Eğitim Müdürü Tahsin Dener ve Genç İlçe Gençlik ve Spor Müdürü Engin Dağ’ın elinden aldı.


YORUMLAR

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Genç Gazetesi, Genç Haber Sitesi, Bingöl Genç ilçesi Haber sitesi Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız
halı saha yapan firmalarhalı saha yapan firmalarhalı saha yapan firmalarhalı saha yapan firmalar