Av. Naim Güçden
Av. Naim Güçden

Öncesi ve sonrası...

Öncesi ve sonrası... Bu köşede yazdığım ilk yazı olması münasebetiyle öncelikle birkaç dilekte bulunmak isterim, halkımızın her an için güzellikler yaşaması ve hak ettiği değerleri görmesi dileği ve A

3 Kasım 2013 Saat: 18:48
YORUM YAPTavsiye EtYazdır

Bu yazı 33.560 kez okunmuştur

Öncesi ve sonrası...

Bu köşede yazdığım ilk yazı olması münasebetiyle öncelikle birkaç dilekte bulunmak isterim, halkımızın her an için güzellikler yaşaması ve hak ettiği değerleri görmesi dileği ve Ayrıca; gazetemiz imtiyaz sahiplerinin de memleketimiz için her zaman doğru ve güvenilir bir portföy oluşturacağını umut ederek kendilerine de başarılar dilemek isterim.
Umarım hızla örülmekte olan memleket çatısına fayda sağlayacak bir şansımız ve örülen duvarına koyacak bir taşımız olur. Şimdiden siz değerli okurlarımızın affına sığınarak merhabalar diyorum sevgili Çewlig halkı.
Memleketime dair çok fazla bahsedilecek konu olduğu halde ilk yazım da sadeliği seçeceğim.
Her seçim döneminde partiler arası müthiş mücadele olmasına rağmen seçim sonralarında kazanan kişiler tekrardan aynı düzen içerisinde işletmekte ısrarcı olurlar. Bundan dolayı da halkımız için ve şehrimiz için iyi anlamda pek fazla değişen bir şeyler olmuyor. Çünkü yaptığımız her işte biraz hatır ve birazda inat katmayı sevdiğimiz için genelde de aleyhimize sonuçlar doğuracak şeyler yapmayı başara biliyoruz.
Belediyecilik anlamında şehrimiz ve ilçelerimizin hali ortadadır. İlçe belediyelerimizin de hakkını yememek lazım bu arada. Çünkü merkez belediyesine ayrılan ödeneğin onda biri ilçe belediyelerine ayrılmadığı halde kıt kanaat kendi imkanları ve yapılan hibelerle kendilerini idame etme konusunda oldukça başarılılar. Öte yandan merkez belediyesinin ise ne alt yapı nede diğer alanlarda pekte takdir edilecek bir yanının olmadığı kanaatindeyim. Hal bu ki insanlar seçim arenasında iktidar partisi olması münasebetiyle oylarını çekinmeden ve düşünmeden vererek eski dönemlere nazaran daha da fazla hizmet ve şehircilik anlamında gelişme umuduyla oy verdiler. Oysa şuan gelinen nokta herkesin dert yandığı bir noktadır ki; bu da artık belediyenin asli görevlerini bile yapmayı başaramadığı ve yapmayı vaat ettiklerini yapma konusunda da tam anlamıyla bir fiyasko sonuç ortaya koyduğunun göstergesidir. Bu konuda söz konusu durumu özetleyici birkaç açıklama yeterli olacak sanırım.
Belediyemiz geçmiş dönemlere nazaran mali kaynak olarak daha da iyi bir seviyede olmasına rağmen, sorun anlamında daha fazla sorunla mücadele ediyormuş gibi görünse de bu durumun pekte öyle olmadığı aşikardır. Şehir içi yollarının derin yarıklar ve çukurlarla bozulmuş olması karşısında belediyemizin yapmış olduğu herhangi bir şey olduğu söylenemez. Hal bu ki; merkez belediyemiz istese bunun alasını yapa bilecekken nasıl oluyorsa bunu yapamamakta ve her fırsatta da belediyemizin altın çağını yaşadığından bahisle propagandalar yapmaktan da geri durmamaktadır. Belediyemizin iyi anlamda da yaptıklarından bahsetmek isterim çünkü hakkını yememek lazım; mesela, şehrin belirli noktalarına hız kesici bariyerler yapılmış mevcut çukurlara arabaların hızlı bir şekilde girip hasara uğramaması için. Bu anlamada bu bir başarıdır. Yolların giriş ve çıkışları değiştirilmiş şehir merkezi hareket edilmeyecek bir duruma getirilmiştir. Değişiklik anlamında bu da bir başarı olarak addedilebilinir. Öte yandan şehrimizin her tarafı hızla çiçekle donatılmakta bu da görsellik babında başarıdır. Başkada bahsedilecek bir başarısı olmadığı halde belediyemizin başarılı mı? Başarısız mı? Olduğunun muhakemesini de siz değerli okurlara bırakıyorum.
Kaldı ki belediyelerin asli görevleri vardır bunlar; şehir içi düzen ve dizayn, alt yapı, çevre düzenlemesi (V.S.). Belediyemiz kendi asli görevi olan bunları bile yapmakta oldukça eksik ve yetersiz kalmıştır. Diğer yapacakları yani vaat ettikleri konusunda zaten durum malumunuzdur.
Umarım önümüzdeki yıl içerisinde belediyecilik anlamında daha çağdaş ve daha donanımlı bir icraatlar silsilesi görürüz de bizlerde bu düşündüklerimizden cayar ve yanıldığımızı söyleriz.
Yukarıda bahsetmiş olduğum tüm hususlara bakılırsa belediyecilik anlamında pek fazla bir değişim ve yenilik olmadığı ortadadır. Bizler halk olarak hizmet anlamında çok daha güzel şeyler hak etiğimiz halde, yapılması elzem olanlardan bile faydalanamıyorsak bu noktada sorun var demektir… vesselam…
Saygı değer okurlar başta mevzu-u yaratmayacağıma dair vermiş olduğum sözden caymış olarak görünsem de aslında öyle değil. Anladım ki toplum olarak normal bir şey konuşmak istesek de mevzu-u oluveriyor… Affınıza sığınır esenlikler dilerim…
Nice umutların yeşereceği yarınlara hep beraberce inşallah…

Av. Naim GÜÇDEN

YORUMLAR

Bu Yazıya Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Genç Gazetesi, Genç Haber Sitesi, Bingöl Genç ilçesi Haber sitesi Tavsiye Formu

Bu Yazıyı Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız

Yazarın Diğer Yazıları

EY YÜCE MAKAMLARIN SAHİBİ YÜCE ANKARA19 Şubat 2014 Saat: 12:07
Son dönüm noktası seçimler gelir ve herkes bir koldan sarılmaya başlar kendi ulaşılmazını yaratma çabasında olur artık hiçbir şeyin kıymeti kalmamıştır. Herkes ayrı bir kıymete biner ANKARA’DAN vahiy beklenir.
Nabız-ı Siyaset3 Kasım 2013 Saat: 18:48
Nabız-ı Siyaset Bingöl de siyaset arenası her zaman ki gibi… Türkiye genelinden daha farklı ve bir o kadar da karmaşık görünüyor… Gün geçtikçe yaklaşan 12 Haziran 2011 seçimleri sonuç olar
YAŞAMAK İNSAN GİBİ…3 Kasım 2013 Saat: 18:48
YAŞAMAK İNSAN GİBİ…                   İlçemizde geçen gün yağan yağmur sonrası  ortaya çıkan manzara ilç
AZARRR AZARRR... DOĞRULAR3 Kasım 2013 Saat: 18:48
AZARRR AZARRR... DOĞRULAR   Ne garip bir döngüdür şu dünya... Onu garip kılanda daha da anlaşılmaz ve daha da garip olan insan oğludur aslında… -Yol ve yordam kavramlarının en barışık olduğ
seçim ve seçmen iradesi3 Kasım 2013 Saat: 18:48
seçim ve seçmen iradesi                    ‘’Kararlılıkla alınan yolun sonunda aydınlıklarla donat
Tüm Yazıları
halı saha yapan firmalarhalı saha yapan firmalarhalı saha yapan firmalarhalı saha yapan firmalar