Genç Haberleri

Av Yasağı Başladı

Bingöl Tarım ve Orman il Müdürlüğü, kent sınırları içindeki iç sularda balık avı yasağının 1 Nisan'da başlayacağını, 30 Haziran'da sona ereceğini duyurdu.

2 Nisan 2019 Saat: 10:51
YORUM YAPTavsiye EtYazdır

Bu haber 368 kez okunmuştur

Av Yasağı Başladı
Av Yasağı Başladı

Bingöl Tarım ve Orman il Müdürlüğü, Doğal Göl, Baraj Gölü, Akarsu, Dere gibi her türlü su kaynaklarında avlanmanın 1 Nisan 2019'dan itibaren yasaklanacağını açıkladı.

Yapılan açıklamada, “Su Ürünleri kaynaklarımızdan ekonomik olarak yararlanmak, Su Ürünleri üretimini arttırmak, Su kaynaklarımızdaki Su Ürünleri kalite ve stoklarını korumak, Ekonomik türleri geliştirmek, Suların kirlenmesini önlemek ve Su Ürünlerinin plan ve hedeflerine uygun gelişmesini sağlamak amacıyla 1380 sayılı Su Ürünleri Kanunun 23'üncü maddesi gereğince  1/9/2016-31/8/2020 av dönemlerini  kapsayan  4/1 Ticari ve  4/2 Amatör Amaçlı Tebliğler  Bakanlığımızca hazırlanarak yayınlanmıştır. Buna göre Ticari Amaçlı Su Ürünleri Avcılığını düzenleyen 4/1 Numaralı Tebliğin 36. Maddesine gereğince; İlimiz  sınırları  dahilindeki  Doğal Göl, Baraj Gölü, Akarsu ,Dere   gibi  her türlü   su kaynaklarımızda  1 Nisan 2019 -30 Haziran 2019 tarihleri arasında iç sularda balık avcılığı yasaktır” denildi.

YORUMLAR

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Genç Gazetesi, Genç Haber Sitesi, Bingöl Genç ilçesi Haber sitesi Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız