Genç Haberleri

Bakan ve Vekillerden Genç çıkarması

Devlet Bakanı Cevdet Yılmaz, Genç Belediye Başkanı Abdurrahim Ariçin gayretleri ile hayata geçirilen projede 100 genç kız ve kadının arıcılık eğitiminin ardından istihdam edilmesinin bir sosyal beled

3 Kasım 2013 Saat: 18:55
YORUM YAPTavsiye EtYazdır

Bu haber 1.158 kez okunmuştur

Bakan ve Vekillerden Genç çıkarması
Bakan ve Vekillerden Genç çıkarması

Genç Belediye Başkanlığı tarafından hazırlanarak Türkiye Cumhuriyeti Devleti ve Avrupa Birliği`nin (AB) ortak fonuyla hayata geçirilen `Genç İlçesi Kadınlarına Arıcılık, Ana Arı ve Organik Bal Üretimi ile İstihdam Projesi`nin açılışı Devlet Bakanı Cevdet Yılmaz, Bingöl Valisi İrfan Balkanlıoğlu, Adalet ve Kalkınma Partisi Bingöl milletvekilleri Yusuf Coşkun ve Kazım Ataoğlu, Bingöl Belediye Başkanı Serdar Atalay, Genç İlçe Belediye Başkanı Abdurrahim Ariç tarafından yapıldı. Açılış kurdelesini kesen Devlet Bakanı Cevdet Yılmaz, Genç Belediye Başkanı Abdurrahim Ariç`in gayretleri ile hayata geçirilen projede 100 genç kız ve kadının arıcılık eğitiminin ardından istihdam edilmesinin bir sosyal belediyecilik örneği olduğunu söyledi. Bal kokulu kadınlar` olarak çalışmaları sürdürülen projenin açılışına katılan Devlet Bakanı Cevdet Yılmaz, özellikle genç kız ve kadınlara yönelik böylesi projelerin büyük önem taşıdığını belirterek, Genç Belediye Başkanı Abdurrahim Ariç ve emeği geçenleri kutladı.

Proje açılış kurdelesini kesen Bakan Yılmaz, daha sonra proje kapsamında ilçe spor salonunda verilen `Kadın Hakları, Kadının Çalışma Hakkı ve Tarımsal Kalkınmada Kadın Emeğinin Önemi` isimli seminere katıldı. Seminerde bir konuşma yapan Bakan Yılmaz, projenin önemine değinerek belediyelere örnek teşkil edecek kadar önemli bir çalışma olduğunu söyledi. Bakan Yılmaz, "Genç kızlarımız ve kadınlarımızı istihdam etmek amacıyla yapılan bu proje çok önemlidir. Bu proje bir taraftan Genç ilçemizin AB fonlarından istifade edebileceğini gösteren, diğer taraftan özellikle genç kızlarımıza, kadınlarımıza hem istihdam oluşturan hem de onları bir araya getirip sosyal bir çalışmaya neden olan ciddi bir projedir. Emeği geçenlere şükranlarımı sunuyorum" dedi.

Konuşmasında AK Parti tarafından son yıllarda yapılan hizmetlere de değinen Bakan Yılmaz, Bingöl`ün de bu hizmetlerden en üst düzeyde nasiplendiğini ve nasiplenmeye de devam edeceğini söyledi. Bakan Yılmaz, "AK Parti hükümeti olarak ülke genelinde çok güzel hizmetler yaptık. `Fakat yaptıklarımız yetmez` diyoruz ve çıtayı yükseltiyoruz. Bir taraftan altyapı hizmetlerini sürdürürken, diğer taraftan özellikle istihdama, üretime dönük faaliyetlere daha büyük öncelik vermeye devam edeceğiz" şeklinde konuştu.

Bingöl`ün terör belasından kurtulduğuna dikkat çeken Bakan Yılmaz, artık huzurlu olan bu kente özel sektörün de girip yatırım yapacağını söyledi. Bakan Yılmaz, "Çok şükür Bingöl artık huzurlu bir kent. Bu huzur devam ettiği sürece inanıyorum ki özel sektör çok güzel tesisler kuracak ve burada çok sayıda gencimiz, kadınımız istihdam edilecektir" ifadelerini kullandı.

Konuşmasında kursiyerlere de seslenen Bakan Yılmaz, herkesin mutlaka projesini sahiplenmesi gerektiğini ve bu şekilde başarıya ulaşılabileceğini söyledi.

Genç Belediye Başkanlığı tarafından bütün belediyelere örnek olabilecek güzel bir proje hayata geçirildiğini dile getiren Bakan Yılmaz, bu tür güzel projelerin devam etmesi için kursiyerlerin de `Bu benim projem` diyerek sahiplenmesi ve yeni projeler için ellerinden geleni yapması gerektiğini söyledi.

Devlet Bakanı Cevdet Yılmaz, konuşmasında daha iyi hizmetlerden istifade edilmesi için herkesin birlik ve beraberlik içinde çalışması gerektiği mesajını da verdi. Bakan Yılmaz, konuşmasını şöyle sürdürdü: "Bir şehirde kardeşlik varsa, insanlar birbirleriyle uygun bir şekilde ortak hedeflere dönük olarak çalışıyorlarsa orada mutlaka hizmetler artar. Ama küçük düşünüp birbirleriyle çekişiyorsa insanlar, o ilde hizmetler arzu edildiği seviyede gerçekleşmez. Biz Bingöl olarak bu konuda çok iyi ve uyumlu bir çalışma yapıyoruz. Hizmetlerimizle hem sosyal hayatı hem ekonomik hayatı, inşallah el birliğiyle çok daha iyi noktalara taşıyacağız."

Bakan Yılmaz’ın konuşmasının ardından Bingöl Milletvekilleri Yusuf Coşkun ve Kazım Ataoğlu ile Genç Belediye Başkanı Abdurrahim Ariç birer konuşma yaptılar.

Projenin çok güzel bir proje olduğunu belirten Bingöl Milletvekili Coşkun, projenin 100 kişi ile sınırlı kalınmaması gerektiğini ifade ederek, proje bitiminde kursiyerlere iş imkanının sağlanmasının da gerekliliğine dikkat çekti.

Genç Belediye Başkanı Ariç’in proje ile ilgili yapmış olduğu çalışmalardan dolayı kutlayan Bingöl Milletvekili Ataoğlu, Türkiye’nin kalkınmasında projelerin çok büyük bir önemi olduğunu söyleyerek, “Bugün bu projeyle 100 kadınımıza eğitim verilerek, meslek sahibi yapılmaya çalışılacaktır. Bu ve buna benzer projelerin devamının gelmesi konusunda çalışmaların devam edeceğine inanıyorum” şeklinde konuştu.

AB destekli olarak hazırlamış oldukları proje ile ilçede kadının hem sosyal hayatta hem de iş hayatında uzak kalmasına neden olan bakış açısının değişmesi sağlanılacağını kaydeden Genç Belediye Başkanı Ariç, “Hedef gruba arıcılık, ana arı üretimi, organik bal üretimi ve ambalajlanması eğitimleri verilerek, bölgedeki iş gücünü üretken hale getirecek, yok olan doğal kaynağı da ekonomiye kazandıracağız” ifadelerini kullandı.

Genç Gazetesi


YORUMLAR

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Genç Gazetesi, Genç Haber Sitesi, Bingöl Genç ilçesi Haber sitesi Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız
halı saha yapan firmalarhalı saha yapan firmalarhalı saha yapan firmalarhalı saha yapan firmalar