Genç Haberleri

Bakan Yılmaz dan Bingöl’e üç müjde

Devlet Bakanı Dr. Cevdet Yılmaz, Bingöle yatırımlar için 7 milyon 941 bin TL ödenek gönderildiği, KÖYDES programına ilave 9 milyon TL ek ödenek gönderildiği ve Bingöl Fen Lisesi Pansiyonunun koğuş s

3 Kasım 2013 Saat: 18:55
YORUM YAPTavsiye EtYazdır

Bu haber 1.216 kez okunmuştur

Bakan Yılmaz dan Bingöl’e üç müjde
Bakan Yılmaz dan Bingöl’e üç müjde

Devlet Bakanı Dr. Cevdet Yılmaz, Bingöl`e yatırımlar için 7 milyon 941 bin TL ödenek gönderildiği, KÖYDES programına ilave 9 milyon TL ek ödenek gönderildiği ve Bingöl Fen Lisesi Pansiyonu`nun koğuş sisteminden oda sistemine dönüşeceği konusunda 3 yeni yıl müjdesini verdi.

Devlet Bakanı Yılmaz, basın müşavirliği yoluyla yaptığı yazılı açıklamada 3 müjde verdi.
YATIRIMLARDA KULLANILMAK ÜZERE 7 MİLYON 941 BİN TL ÖDENEK
Bakan Yılmaz`ın Bingöl`ü ilgilendirecek ilkmüjdesi, yatırımlarda kullanılmak üzere, Bingöl İl Özel İdaresi Genel Sekreterliği`ne merkezi bütçeden toplam 7 milyon 941 bin TL ödenek gönderildiği oldu.
Merkezi bütçeden Bingöl İl Özel İdaresi Genel Sekreterliği`ne yatırımlarda kullanılmak üzere 7 milyon 941 bin TL ödenek gönderildiğini söyleyen Bakan Yılmaz, "Yatırımlarda kullanılmak üzere, Bingöl İl Özel İdaresi Genel Sekreterliği`ne merkezi bütçeden toplam 7 milyon 941 bin TL ödenek gönderilmiştir. Gönderilen ödeneğin ilimizde hayırlı hizmetlerin gerçekleşmesinde yardımcı olacağını umuyorum" diye konuştu.
KÖYDES`E 31 MİLYON TL GÖNDERİLDİ
KÖYDES programına ilave 9 milyon TL ek ödenek gönderildiğini ve bu ek ödenekle birlikte KÖYDES programına toplam 31 Milyon TL ödenek gönderildiğini ifade eden Bakan Yılmaz, "Bunun yanında KÖYDES`e 2010 yılında, 2011 yılında kullanılmak üzere ilave olarak yaklaşık 9 milyon TL ek ödenek gönderilmiştir. 2010 yılında KÖYDES programına, 10,5 milyon TL, 11,5 milyon TL ve son olarak gönderilen 9 milyon TL ek ödenekle birlikte 31 milyon TL gönderilmiş oldu. KÖYDES programı çerçevesinde sulama, içme suyu ve yol giderlerinde kullanılan ödeneklerin Bingöl`ümüze hayırlı olmasını diliyorum. En iyi hizmeti hak eden Bingöl`ümüze hizmetlerimiz devam edecektir" şeklinde konuştu.
PANSİYON KOĞUŞ SİSTEMİNDEN ODA SİSTEMİNE DÖNÜŞECEK
Bakan Yılmaz`ın son müjdesi Bingöl Fen Lisesi Pansiyonu`nun koğuş sisteminden oda sistemine dönüşeceği oldu.
Bingöl Fen Lisesi`nin geçmişte ve günümüzde çok önemli başarılara imza attığını hatırlatan Bakan Yılmaz, "Bingöl Fen Lisesi`nin mevcut pansiyonunun geliştirilmesi öğrencilere daha iyi hizmet verebilmesi için Milli Piyango İdaresi, Bingöl Fen Lisesi mevcut pansiyonunun koğuş sisteminden oda sistemine dönüştürülmesi hususunda çalışma başlatmışlardır.  Bu konuda desteklerini esirgemeyen Maliye Bakanı Sayın Mehmet Şimşek`e teşekkürlerimi sunuyorum. Bingöl Fen Lisesi geçmişte ve günümüzde çok önemli başarılara imza atmış, İlimizin eğitim öğretim düzeyini Türkiye ortalamalarına yaklaştırmak için çalışmalarını hızla sürdürmektedir. Bu başarının kuşkusuz meyveleri öğrencilerimizdir. Onların rahat edebilmeleri daha iyi koşullarda eğitim öğrenim görmeleri bizleri mutlu ediyor. Bu konuda desteklerimiz sürmeye devam edecek.  İnşallah Bingöl`de öğrenim gören öğrencilerimizin yakın zamanda barınma problemi tamamen ortadan kalkacaktır" dedi.
Yaptığı yazılı açıklamada yeni yıl mesajını da yayınlayan Bakan Yılmaz,
"2010`daki bu güzel ekonomik performansın 2011`de ve izleyen yıllarda da devam etmesini diliyorum. Hem ülkemizin dünyada daha güçlü daha etkili bir ülke haline gelmesi için hem de halkımızın daha müreffeh daha zengin daha rahat imkânlarla yaşam koşullarının oluşması için bereketli bir yıl olmasını diliyorum. Bu vesileyle bütün Vatandaşlarımızın yeni yılını tebrik ediyorum" şeklinde konuştu.


YORUMLAR

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Genç Gazetesi, Genç Haber Sitesi, Bingöl Genç ilçesi Haber sitesi Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız