Genç Haberleri

Başbakanın fotoğrafı asılı diye esgeçtiler

2003 depreminde evlerinin ağır hasar gördüğünü söyleyen Arıktekin Ailesi, evlerinde Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın fotoğrafı asılı diye evlerinin es geçildiğini iddia ettiler.

3 Kasım 2013 Saat: 18:55
YORUM YAPTavsiye EtYazdır

Bu haber 1.757 kez okunmuştur

Başbakanın fotoğrafı asılı diye esgeçtiler
Başbakanın fotoğrafı asılı diye esgeçtiler

2003 Bingöl depreminde evlerinin ağır hasar gördüğünü söyleyen Mücahit Arıktekin: ‘‘Evimiz depremde ağır hasar gördü ve içinde yaşanılmaz bir hal aldı. Elazığ Bayındırlık ve İskan Bölge Müdürlüğünden bir heyet incelemelerde bulunmak için evimize geldiğinde, evimizde Başbakan Erdoğan’ın fotoğrafı asılıydı. Bize fotoğrafı kaldırın dediklerinde biz kaldırmayacağımızı söyleyince bize ters cevaplar verdiler ve evimizi bu sebepten dolayı hasarsız gösterdiler. Hangi siyasi görüşe hizmet ettiklerini bilmiyoruz ama bizi siyasi görüşümüzden dolayı resmen cezalandırdılar. Siyasi görüşümüzden dolayı evimizden olduk. Dönemin siyasilerine bu konuyu defalarca arz ettik ama onlardan da bir netice alamadık. Yine dönemin Milletvekillerine taşıdık bu mağduriyetimizi fakat onlardan da bir yanıt alamadık. Hakkımız hiçbir şekilde arayamadık. Öyle bir ülkede yaşıyoruz ki siyasi görüşlere göre muamele yapılıyor.’’

AHŞAP DİREKLERLE AYAKTA TUTUYORUZ

Evlerini ahşap direklere ayakta tuttuklarını belirten Arıktekin, ‘‘Evimiz her an yıkılabilir. Yıkıp yeniden yapmak istiyoruz ama ona da gücümüz yetmiyor. Ağır hasarlı evimizi bile bile hasarsız gösterdiler. Allah’tan reva mıdır bu? Bu vicdansızlıktır. Bu büyük bir haksızlıktır. Bu haksızlığın önüne geçemedik ve evsiz kaldık. Bizi siyasi görüşümüzden dolayı yargıladılar, bizlen dalga geçtiler resmen. Tuvaleti yıkılan adama ev çıktı ama bizim evde fotoğraf asılı diye evimizi hasarsız gösterdiler. Büyük haksızlıklar oldu ve büyük oyunlar döndü. Olan yine garibanlara oldu.’’ Şeklinde üzüntülerini dile getirdi.


YORUMLAR

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Genç Gazetesi, Genç Haber Sitesi, Bingöl Genç ilçesi Haber sitesi Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız