Genç Haberleri

BAŞIBOŞ İNEKLER HER YERDE

Hava sıcaklığının mevsim normallerinde seyretmesi ile birlikte, şehir merkezinde başıboş dolaşan büyükbaş hayvanlar yeniden görülmeye başladı

8 Mayıs 2019 Saat: 12:59
YORUM YAPTavsiye EtYazdır

Bu haber 733 kez okunmuştur

BAŞIBOŞ İNEKLER HER YERDE
BAŞIBOŞ İNEKLER HER YERDE

Genç’te şehir merkezinde başıboş dolaşan hayvanlar çevre kirliliğine sebep oluyor. Havaların ısınmaya başlaması ile birlikte sokaklara salınan büyükbaş hayvanlar ilçeye yakışmayan görüntüler ortaya koyarken, hem çevre kirliliğine sebep oluyor hem de yeşil alanlara zarar veriyorlar. Genç ‘te başıboş dolaşan büyükbaş hayvanlar önemli bir sorun haline geldi. Her yıl yaz mevsiminde şehir merkezinde dolaşan büyükbaş hayvanlar, şehirciliğe yakışmayan görüntüler oluştururken, çevre kirliliğine de sebep oluyorlar. Vatandaşlar tarafından poşetlenen çöpleri dağıtarak çevre kirliliğine sebep olan büyükbaş hayvanların ilçe merkezinde dolaşmalarının çirkin bir manzara oluşturduğunu söyleyen vatandaşlar, belediyenin soruna çözüm bulması gerektiğini kaydettiler. Şehre yakışmayan başıboş hayvanlara karşı belediyenin bir önlem alması gerektiğini söyleyen vatandaşlar, “ilçe içinde veya ilçeye yakın bölgelerde yaşayan vatandaşlardan bazıları büyükbaş hayvan besliyorlar. Bunun çevreye yaydığı kokunun yanında bu vatandaşlar bir de bu hayvanları gündüz şehre salıyor. Hayvanlar gün boyunca şehir içinde gezerek çevre kirliliğine sebep olurken şehirciliğe yakışmayan görüntüler sergiliyor. Hem de şehirdeki yeşil alanlara zarar veriyor. Belediyenin bu konuda önleme alması gerekiyor” şeklinde konuştular.

UYARILARI DİKKATE ALMAYANLARA PARA CEZASI

Geçtiğimiz günlerde belediyeden başıboş bırakılan özellikle büyükbaş hayvanların çevreye büyük zararlar verdiğini belirten ve bundan dolayı da kalıcı bir çözüm geliştirmek istediklerini vurgulayan Genç Belediyesi yetkilileri: “Hayvanların başıboş bırakılmaması için yayın cihazımızdan her gün duyurular yapıyoruz. Hayvan sahiplerini uyarıyoruz. Fakat bazı hayvan sahipleri buna rağmen hayvanlarını başıboş bırakıyor. Yeşil alanlara büyük zarar veriyor. Ayrıca trafik akışını engelliyor. Hayvan sahiplerinden rica ediyoruz, hayvanlarını başıboş bırakmasınlar. Bu uyarılarımız dikkate alınmadığı takdirde başıboş olarak yakaladığımız hayvanları belediyeye ait ahırda bağlayacağız ve hayvan sahibine 5326 sayılı kabahatler kanunun 32. Maddesine 227 Türk lirası para cezası ile cezalandıracağız.

YORUMLAR

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Genç Gazetesi, Genç Haber Sitesi, Bingöl Genç ilçesi Haber sitesi Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız
halı saha yapan firmalarhalı saha yapan firmalarhalı saha yapan firmalarhalı saha yapan firmalar