Genç Haberleri

Başıboş Sokak Köpekleri Toplanıyor

Genç ilçe merkezindeki başıboş sokak köpekleri, vatandaşın şikayeti üzerine Genç Belediyesi köpek toplama ve rehabilitasyon merkezi tarafından koruma altına alınmak üzere toplanmaya başlandı.

13 Nisan 2019 Saat: 17:47
YORUM YAPTavsiye EtYazdır

Bu haber 580 kez okunmuştur

Başıboş Sokak Köpekleri Toplanıyor
Başıboş Sokak Köpekleri Toplanıyor

Genç’te son zamanlarda şehrin çeşitli noktalarında görülen ve parklarda, nehir kenarında hatta çarşı merkezinde sıkça rastlanılan başıboş hayvanlara karşı Genç Belediyesi tarafından hayvanların toplanması ve tıbbi rehabilitasyonlarının yapılması çalışmaları başladı.

Genç Belediyesinde çalışan görevliler, ilçe merkezindeki cadde ve sokaklarda vatandaşlara sıkıntı yaşatan başıboş sokak köpeklerini toplayıp Bingöl Köpek Toplama ve Rehabilitasyon Merkezine götürdü. İşyerleri önüne, kaldırımlara dahi çıkamaz hale gelen ilçe halkı, "Özellikle gündüz ve akşamları kaldırımlarda yürüyemez olduk. Birçok kez bu durumu belediyeye şikâyet etmemize rağmen bir sonuç alamamıştık. Akşam vakitlerinde eve giderken topu halde köpekler geziyordular. Belediye başkanı değiştikten sonra ilk iş olarak sokakları işgal eden köpeklerden dolayı şikâyetimizi Genç Belediyesi’ne yaptık. Onların da sokak köpeklerini toplayıp götürmeleri bizleri rahatlattı" dediler.

YORUMLAR

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Genç Gazetesi, Genç Haber Sitesi, Bingöl Genç ilçesi Haber sitesi Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız