Genç Haberleri

BDP Genç İlçe Başkanlığına Alçiçek seçildi

Genç İlçe Örgütü Olağan Kongresini dün gerçekleştirdi. Yoğun katılım ile gerçekleşene kongrede BDP Genç İlçe Başkanlığına Zafer Alçiçek seçildi.

3 Kasım 2013 Saat: 18:55
YORUM YAPTavsiye EtYazdır

Bu haber 1.106 kez okunmuştur

BDP Genç İlçe Başkanlığına Alçiçek seçildi
BDP Genç İlçe Başkanlığına Alçiçek seçildi

BDP Bingöl Genç İlçe Örgütü, Olağan Kongresini dün gerçekleştirdi. BDP Genç ilçe binasında yapılan kongreye, BDP Bingöl İleşbaşkanı Halis Yurtsever, BDP Merkez ilçe Başkanı Mücahit Tosun yanı sıra çok sayıda partili katıldı. Kongreye katılmak için yola çıkan Karlıova İlçe teşkilatı ise, hava muhalefeti yüzünden kongreye yetişemedi.  Kongrede bir konuşma yapan BDP Bingöl İl Başkanı Halis Yurtsever, Kürtçenin mahkemelerde bilinmeyen bir dil olarak kayıtlara geçmesini sert bir dille eleştirerek; “Bu utanç verici bir tutumdur. Kürt dilinin bilinmeyen dil olarak kayıtlara geçmesini kınıyoruz” dedi.
Konuşmasının devamında, Genç ilçesinin mücadele tarihinde önemli bir yeri ve konumu olduğunu vurgulayan Yurtsever, genç’in bu misyona uygun hareket edeceği temennisinde olduğunu kaydetti. BDP’nin öbür partiler gibi vaatlerde bulunmadığını hatırlatan Yurtsever, kirli siyasettin etkisini kolektif hareketle temizlenebileceğini ve BDP’nin bu temel de hareket ettiğini söyledi.
Kongreye ilçe teşkilatı blok liste ile katılan Zülküf Alçiçek, kongre öncesi yaptığı konuşmada, Genç ilçesinde uzun zamandır ilçe temsilciliğinin olamadığını hatırlattı. Bu sürenin yaklaşık 9 yıl odluğunu belirten Alçiçek, ilçe temsilciliğinin kurulması ile sorunların çözümünde daha aktif çaba içerisinde olacaklarını kaydetti. Alçiçek, kongreye katılan herekse teşekkür etti. Konuşmaların ardından BDP Bingöl Genç İlçe Örgütü, Olağan Kongresini gerçekleştirdi. Yapılan seçime katılan 35 üyeden, 18 üyenin oyunu alan Zafer Alçiçek, BDP Bingöl Genç İlçe Başkanlığı`na seçildi.

YORUMLAR

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Genç Gazetesi, Genç Haber Sitesi, Bingöl Genç ilçesi Haber sitesi Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız
halı saha yapan firmalarhalı saha yapan firmalarhalı saha yapan firmalarhalı saha yapan firmalar