Genç Haberleri

Belediyeden spora büyük destek

Bingöl Belediye Başkanlığı, 25 Amatör Spor Kulübü’ne spor malzemesi yardımında bulundu. Spor malzemesi yardımı Genç YİBO ve Genç Muratspor kulüplerimiz de var.

3 Kasım 2013 Saat: 18:55
YORUM YAPTavsiye EtYazdır

Bu haber 1.274 kez okunmuştur

Belediyeden spora büyük destek
Belediyeden spora büyük destek

Bingöl Amatör Futbol Şampiyonası`nda mücadele eden 25 futbol kulübüne malzeme dağıtımı için Bingöl Belediyesi Gençlik Merkezi Sentetik Futbol Sahası`nda tören düzenlendi.

Törende konuşan Belediye Başkanı Atalay, kıt imkânlarla ayakta durmaya çalışan amatör spor kulüplerini her fırsatta destekleyeceklerini söyledi.

Bingöl amatör futbol şampiyonasında 25 kulübün katıldığını anlatan Başkan Atalay, ``Bingöl ASKF Başkanlığı ile belediyemizin organize ettiği futbol malzemeleri dağıtım töreni için burada bulunuyoruz. Bingöl`de amatör futbol şampiyonası için bu yıl 25 kulübümüz mücadele veriyor. Zor şartlarda mücadele eden bu kulüplerimize destek vermemiz gerekiyor. Bize düşün de bu kulüplere destek olmaktır. Belediye Kanunu`nun bize vermiş olduğu yetkiye dayanarak 25 kulübümüze spor malzemesi veriyoruz.``

Kulüplere dağıtılan malzeme arasında ayakkabı, forma, yağmurluk, tekmelik, idman malzemesi ve 5 adet futbol topu bulunduğunu ifade eden Atalay, şampiyonada görev alan 50 hakeme de ayakkabı, şort ve penye verdiklerini kaydetti.

 Amatör spor kulüplerine yardım etmekteki amaçlarının sporun altyapısını desteklemek oluğunu açıklayan Atalay, ``İlimizde çok güzel spor tesisleri var.  Bizim amacımız ise bu güzel spor tesislerinde gençlerimizi güzel şeylere yönlendirmek, vakitlerini daha değerli şekilde geçirmelerini sağlamaktır. Sporun altyapısının amatörlerden geçtiğini bildiğimiz için de amatör spor kulüplerini destekleyip onlara can suyu veriyoruz`` dedi.

Bingöl ASKF Başkanı Ali Ekber Alimoğlu ise yapılan yardımın son derece anlamlı olduğunu belirterek başta Belediye Başkanı Serdar Atalay olmak üzere belediye yetkililerine teşekkür etti. Belediye Başkanı Atalay`ın amatör kulüplere büyük desteği olduğunu ifade eden Alimoğlu, ``Son 2 yıldır Bingöl Belediye Başkanı sayın Serdar Atalay amatör spor kulüplerine ciddi destek sağladı. Bu nedenle kendisine ve ekibine teşekkür ediyoruz`` dedi.

Yapılan konuşmaların ardından hazırlanan yardım kolileri Başkan Atalay ve Bingöl ASKF Başkanı Alimoğlu tarafından kulüp temsilcilerine teslim edildi.

Bingöl Belediye Başkanlığı tarafından Ağaçelispor, Bahçeli Gençlikspor, Polis Gücüspor, Sarıçiçekspor, Bingöl Telekomspor, Belediye Bingölspor, Çeltikspor, Ekinyoluspor, Genç Muratspor, Genç YİBO, Ilıcalarspor, Karlıova Yıldırımspor, Kardeşlerspor, Kervansarayspor, Sivanspor, Yeni Güveçli Gençlikspor, Yenimahalle Bingölspor, Özel İdarespor, Solhan Gençlikspor, Çaytepe Gençlikspor, Bingöl Diyanetspor, Çanspor, Afatlarspor, Bingöl ASKF İl Karması ve Çevlikspor kulüplerine 3 bin 120 adet futbol malzemesi dağıtıldı.

 


YORUMLAR

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Genç Gazetesi, Genç Haber Sitesi, Bingöl Genç ilçesi Haber sitesi Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız
halı saha yapan firmalarhalı saha yapan firmalarhalı saha yapan firmalarhalı saha yapan firmalar