Genç Haberleri

Belediyeler arası örnek dayanışma

Genç Belediyesi, belediyeler arası örnek bir dayanışma sergileyerek Servi Belediyesine bir çöp kamyonu hibe etti.

3 Kasım 2013 Saat: 18:55
YORUM YAPTavsiye EtYazdır

Bu haber 1.270 kez okunmuştur

Belediyeler arası örnek dayanışma
Belediyeler arası örnek dayanışma

Toplam üç çöp aracına sahip olan Genç belediyesi, Servi Belediyesine 94 model Sıkıştırmalı Resmi Çöp Kamyonu hibe ederek Servi Belediyesinin araç sorununu giderdi.

Servi Belediye Başkanı Ali Ayrancı’nın bir kaç sefer gelip bize araç talebinde bulunduğunu söyleyen Genç Belediye Başkanı Abdurrahim Ariç, ‘‘Elimizde üç tane çöp kamyonu vardı. 2 kamyon bize yettiği için meclisimizin oy çokluğu kararıyla bir çöp taşıma kamyonumuzu Servi Belediyesine hibe ettik. Servi Belediyesi de bizim beldemizin belediyesi. Oradaki vatandaşların sıkıntısını bizim sıkıntımızdır. Bu sıkıntıyı bir nebze de olsa gidermişsek ne mutlu bize. İki aracımız bize yetiyordu. Fazla kullanmadığımız diğer aracımızı Servi’ye hibe ettik. Araç konusunda bir sıkıntımız yok zaten. Servi Belediyesine hibe ettiğimiz araç tüm Servi halkına hayırlı olsun.’’ Dedi.

Daha önce Bingöl İl Sağlık Müdürlüğünden bir araç hibe almıştık diyen Servi Belediye Başkanı Ali Ayrancı: ‘‘Genç Belediyesinden aldığımız araç ikinci hibe aracımız oldu. çöp taşıma kanyonumuz yoktu. Traktörle çöp taşıyorduk bu da çok sıkıntılı oluyordu. Rüzgar geldiğinde çöpler traktörün üstünden yolda yürüyen yayaların üstüne dökülüyordu. Bu konuyu defalarca Genç Belediye Başkanı Sayın Abdurrahim Ariç’e ilettim. Sağolsun Başkanımız bizi geri çevirmedi ve mecliste oy çoğunluğuyla bu aracı bize hibe ettiler. Traktörler 8-9 kişi küreklerle çöp topluyordu. Bu denli vahim bir sıkıntımız giderilmiş oldu. Servi tarihinde ilk defa Sıkıştırılmalı Çöp Kamyonuna sahip oldu. Bize her konuda destek sağlayan Genç Belediye Başkanı Abdurrahim Ariç’e şahsım ve servi halkı adına teşekkür ediyorum.’’


YORUMLAR

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Genç Gazetesi, Genç Haber Sitesi, Bingöl Genç ilçesi Haber sitesi Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız