Bingöl

BİNGÖL’DE 2 OKUL TÜRKİYE FİNALLERİNDE

TÜBİTAK tarafından düzenlenen yarışmaya katılan ve yarışmada dereceye giren Bingöl Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ile Özel Bingöl Hürriyet Anadolu Lisesi Türkiye finallerine katılmaya hak kazandı.

3 Mart 2019 Saat: 12:55
YORUM YAPTavsiye EtYazdır

Bu haber 1.029 kez okunmuştur

BİNGÖL’DE 2 OKUL TÜRKİYE FİNALLERİNDE
BİNGÖL’DE 2 OKUL TÜRKİYE FİNALLERİNDE

TÜBİTAK  Araştırma Projeleri Yarışması’nın Malatya bölge finallerinde Bingöl Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Öğrencileri tarafından hazırlanan ‘‘Tarımda Fe.Y.Z Fenotipleme ve Yapay Zeka ’ isimli proje bölge birincisi, Özel Bingöl Hürriyet Anadolu Lisesi ise Türk Dili ve Edebiyatı alanında “ Sevgili Pulbiber Mahallesi Sakini; Komşuyuz, Mektup Arkadaşıyız” Projesiyle Bölge birincisi olarak Ankara’da düzenlenecek olan Türkiye finallerine katılmaya hak kazandı.

Milli Eğitim Müdürü Kadri Engin, elde edilen başarıdan dolayı yaptığı açıklamada, “bölgemizden 8 ilin katıldığı Malatya bölge finaline bin 339  proje gönderilmiş bu projelerden 100 tanesi bölge sergisine davet edilmiş ve bu davet edilen projelerden ilimizden 2 tane proje bölge yarışmasında 1. Olarak Ankara’da yapılacak Türkiye finallerine katılacak 18 proje arasında yer almıştır. Türkiye finallerine katılacak olan bu 18 proje arasında yazılım dalında Bingöl Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Öğrencileri tarafından hazırlanan ‘Tarımda Fe.Y.Z Fenotipleme ve Yapay Zeka’ proje bölge birincisi, Özel Bingöl Hürriyet Anadolu Lisesi ise Türk Dili ve Edebiyatı alanında ‘Sevgili Pulbiber Mahallesi Sakini; Komşuyuz, Mektup Arkadaşıyız’ Projesiyle Bölge birincisi olarak Ankara’da düzenlenecek olan Türkiye finallerine katılmaya hak kazandı. Bu projelere katılan bütün proje sahibi öğrencilerimizi ve onları yetiştiren velilerimizi ve bu projelerin ortaya çıkmasına destek olan öğretmenlerimizi tebrik ediyorum.. TÜBİTAK Türkiye elemelerinde öğrencilerimize başarılar diliyor hazırladığı projenin de şampiyon olacağına inanıyorum” ifadelerini kullandı.  

YORUMLAR

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Genç Gazetesi, Genç Haber Sitesi, Bingöl Genç ilçesi Haber sitesi Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız