Genç Haberleri

Bingöl gitmesini istemiyor

Bingöl STK’ları ve Bingöl halkı Cumhurbaşkanı Abdullah Gül tarafından onaylanan valiler kararnamesiyle Afyon Valiliğine atanana Bingöl Valisi İrfan Balkanlıoğlu’nun Bingöl’den gitmes

3 Kasım 2013 Saat: 18:55
YORUM YAPTavsiye EtYazdır

Bu haber 1.419 kez okunmuştur

Bingöl gitmesini istemiyor
Bingöl gitmesini istemiyor

Bingöl STK’ları ve Bingöl halkı Cumhurbaşkanı Abdullah Gül tarafından onaylanan valiler kararnamesiyle Afyon Valiliğine atanana Bingöl Valisi İrfan Balkanlıoğlu’nun Bingöl’den gitmesini istemiyor. Balkanlıoğlu’nun Bingöl’ü ve Bingöllüyü çok iyi anlayan biri olduğunu belirten STK temsilcileri ve Bingöllüler üzgün.

Bingöl Valisi İrfan Balkanlıolu’nun Afyon Valiliğine atanması Bingöl’de üzüntü ile karşılandı. Valililerinin gitmesini istemeyen Bingöllüler, her zaman bir Bingöllü gibi davranan ve en az bir Bingöllü kadar Bingöllüyü anlayan, her zaman kapısını vatandaşa açık tutan, vatandaşın ayağına gidip vatandaşı dinleyen biri olarak gördükleri bir Valinin Bingöl’den gitmesini istemediklerini belirtiyor. Görev yaptığı süre boyunca Bingöl Merkez ve İlçelerinde gitmediği köy kalmayan Vali İrfan Balkanloğlu’nun her zaman halkın içinde halkla bütünleşen bir idareci olarak kendilerine devletin sıcaklığını hissettirdiğini söyleyen Bingöllüler, bu atamadan hiç memnun değil.

ENSARİ: BİNGÖL İÇİN ÇOK FAYDALI ÇALIŞMALAR YAPTI

Vali İrfan Balkanlıolu’nun Bingöl’de görev yaptığı sürece sürekli vatandaşa yaın durduğunu ve özellikle özel sektörün Bingöl’de yatırım yapması için üstün bir mücadele verdiğini söyleyen Memur Sen İl Başkanı Abdurrahman Ensari, “Sayın Valimizin gidişi öncelikle bizleri üzmüştür. Kendisi makamını her zaman halka açık tutmuştur. Özellikle özel sektörün Bingöl’de yatırım yapması için büyük çabalar sarf etmiştir. Bingöl için çok faydalı çalışmalar yapmıştır. Halkın değerlerine daima saygı göstermiş, her zaman halkın içinde olmuştur. Bürokratik engelleri her zaman aşmıştır. Vatandaşın işlerini kolaylaştırmak için sürekli kurum müdürlerine telkinlerde bulunmuştur. Bingöl’e faydalı olmak için elinden geleni yapan bir insandı. Keşke bu karar alınmadan önce halka danışılsaydı. Eminim ki Bingöl halkı onun gitmesini hiçbir şekilde istemezdi” dedi.

BULMUŞ: BİR BİNGÖLLÜ OLARAK SAYIN VALİMİZİN GİTMESİNİ İSTEMİYORUM

Haberi duyduğunda beri üzüntü içerisinde olduğunu ifade eden Bingöl Din Görevlileri Derneği Başkanı Yunus Bulmuş, “Bingöl’de kayda değer çok güzel hizmetleri oldu. Halkımızı incitmeden, yardımcı olabileceği her konuda yardımcı olan bir insandı. Üzüntü içerisindeyiz. Gerçekten gitmesini istemiyoruz. Keşke böyle bir şey olmasaydı. Bir Bingöllü olarak Sayın Valimizin gitmesini istemiyorum. Bingöl onunla birlikte bir ivme kazandı. Güzel bir çıkış yakaladı. Özel sektörün Bingöl’e gelişi özellikle de en son olarak SÜTAŞ’ın Bingöl’de 500 kişi çalışma kapasiteli bir iş alanı oluşturması konusundaki gayretlerinin çok önemli. Buna benzer çok sayıda girişimleri vardı. Keşke gitmeseydi. Güzel insan yolun açık olsun diyorum kendisine” diye konuştu.

Bingöl Gülderen Çalışanlar Derneği Başkanı Ali Rıza Gengörü de Vali İrfan Balkanlıoğlu’nun Bingöl’e çok güzel hizmetlerinin olduğunu ve bugüne kadar Bingöl insanını en iyi anlayan idarecilerden biri olduğunu ifade etti. Balkanlıoğlu’nun dağ bayır demeden, yağmur çamur demeden Bingöl’ün en ücra köşelerine kadar gidip halkın sorunlarını yerinde inceleyen bir idareci olduğunu söyleyen Gengörü, Vali Balkanlıoğlu’nun kendini eğitime adayan bir Vali olduğunu söyledi.

Vali İrfan Balkanlıoğlu kimdir?

8 Aralık 2007`den bu yana Bingöl Valiliği görevini başarı ile yürüten İrfan Balkanlıoğlu,  Afyon Valiliğine atandı. 1960 Çorum-Sungurlu doğumlu olan İrfan Balkanlıoğlu, 1983 yılında İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi`nden iyi derece ile mezun oldu. Bir yıl hakim adaylığı yaptı. 1985 yılında naklen atandığı Kırklareli kaymakam adaylığından sonra İpsala ve Ulus Kaymakam Vekilliği görevinde bulundu. Daha sonra sırasıyla Kütahya-Aslanapa, Muş-Malazgirt, Erzincan-Refahiye, Balıkesir-Sındırgı, Edirne-Uzunköprü, İstanbul-Bağcılar ilçelerinde görev yaptı.

81 il valisinin kendi illerinden teklif ettiği adaylar arasından yılın idarecisi seçilerek kendisine 10 Ocak 2005 Türk İdareciler Gününde `Vali Galip Demirel Başarı Ödülü` verildi. 5 Şubat 2005 tarihli İçişleri Bakanlığı onayı ile başarılı çalışmaları gerekçe gösterilerek 657/123 sayılı Devlet Memurları Kanunu gereğince Bakan imzalı bir aylık tutarında ödül aldı. 27 Haziran 2005 tarihinde yaptığı örnek çalışmalar konusunda Bakanlar Kurulu`nun çağrısı üzerine kabine üyelerine Bakanlar Kurulu`nda brifing verdi. Balkanlıoğlu, 18 Aralık 2007`de Bingöl Valisi olarak göreve başladı. 1989-1990 yıllarında ABD`de incelemelerde bulunan ve lisan eğitimi alan İrfan Balkanlıoğlu evli ve 2 çocuk babası.


YORUMLAR

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Genç Gazetesi, Genç Haber Sitesi, Bingöl Genç ilçesi Haber sitesi Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız
halı saha yapan firmalarhalı saha yapan firmalarhalı saha yapan firmalarhalı saha yapan firmalar