Genç Haberleri

Bingöl’ün ilk Prof adayı Gençli

Bingöl tarihinde ilk defa bir Profesör unvanlı biri, aday adayı olduğunu açıkladı.

3 Kasım 2013 Saat: 18:55
YORUM YAPTavsiye EtYazdır

Bu haber 1.776 kez okunmuştur

Bingöl’ün ilk Prof adayı Gençli
Bingöl’ün ilk Prof adayı Gençli

Gençli olan Siirt Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Eşref Taş, Bingöl’ün basit vaatlerle kandırılmış bir şehir olduğunu ve bu vaatlerin artık yerini hayata geçirilmiş projelere bırakması gerektiğini ifade etti. 

Bingöl’ün gündemini Genç’ten Genç gazetesi ile belirliyoruz. 22 Temmuz 2011 tarihinde yapılacak olan milletvekili genel seçimleri yaklaşırken, Bingöl’ün siyaset kazanı alttan alta kaynamaya başladı. Bingöl’de ilk aday adaylığını açıklayan kişi Bingöl Genç doğumlu olan Siirt Üniversitesi Fen-Edebiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Eşref Taş oldu. Genç Gazetesi’nin sorularını yanıtlayan Profesör Doktor Eşref Taş, önceliğinin gençler olduğuna değindi. AK Parti`den aday adaylığını açıklayan Taş, önümüzdeki zaman içerisinde projelerini açıklayacağını söyledi.

DOSYASI BAŞBAKAN VE CUMHURBAŞKANINA GİTTİ

2011 genel seçimlerinde AK Parti’den Bingöl Milletvekili Aday Adayı olduğunu açıklayan Prof. Dr. Eşref Taş’ın dosyası şimdiden Başbakan Erdoğan’a gitmiş durumda. 2011 genel seçimleri yaklaşırken siyasi partiler seçim çalışmalarına hız verdi. Bingöl’de henüz halk arasında kahvehanelerde 2011 seçimlerinin kulisleri yapılırken bu seçimlerde aday adayı olacağını ilk açıklayan olan Servi doğumlu Prof. Dr. Eşref Taş, en çok gençlere ve gençleri üretim kültürüne geçirmeyi şiar edindiğini ifade etti.

HEDEF GENÇLER OLACAK, GENÇLERİ KURTARMAK OLACAK

Çağımızın teknoloji çağı olduğunu vurgulayan Profesör Taş, hala kronik sorunlarla boğuşan Bingöl’ün bunu aşması gerektiğini söyledi. Gençleri üretim kültürüne geçişini sağlamak için acilen girişimlere başlanması gerektiğininin altını çizen Profesör Taş, “Sanayi Bakanlığının üniversite mezunları gençlere tekno girişim projelerinin verilmesi yönünde bilgi vermek ve gençleri üretime yönlendirmek için çalışmalar yapılması için artık hayata geçirilmiş projeler olması gerekiyor. Bölgemizin kronik sorunu olan tarım alanında yeterli çalışmalar yapılmıyor. Tarım alanında bir devrim yapılması şart.” dedi.

GENÇLERE ÜRETİM KÜLTÜRÜ AŞILAMALIYIZ

Üniversitelerle sanayi alanında işbirliği yapıp özellikle gençleri üretime yönlendirmenin zamanının geçtiğini belirten Profesör Taş: “Yeni yapılanmaya başlanan Organize Sanayi Bölgesi’nde ciddi çalışmalar yapmalıyız. Orada uzman kadrolarla üretime yönelik kurslar açılmalı. OSB’ye kalifiye eleman yetiştirmek için ve kalifiye elemanların üretim yapabileceği üretimhanelerin sağlanması için adımlarımızı sıklaştırmalıyız. Üniversite bünyesinde tekno kent kurulabilir. Tekno kentler gelişimde ve çağımızda çok önemli bir konuma sahip. Sanayiciler oraya büro açıp gençleri bu yöne teşvik etmek konusunda çok faydalı olabilirler. Bu yönde ciddi girişmişlerde bulunmak lazım. Bunu ODTÜ, Hacettepe, İTÜ, Akdeniz Üniversitesi gibi üniversiteler çok iyi başarıyor. Ak Deniz Üniversitesi bu yolla bir fabrika bile kurdu. Bizim üniversitemiz bünyesinde de neden böyle bir şey yapılmasın? Ayrıca üniversite bünyesinde bölgeye hitap kalite kontrol ve analiz laboratuarı kurulabilir.”

Eşref TAŞ Kimdir?

1965 yılında Bingöl / Genç’te doğdu. İlk ve orta öğrenimini Genç’te tamamladı. 1987 yılında Fırat Üniversitesi Kimya Bölümünü kazandı ve aynı bölümden 1991 yılında mezun oldu.1992-1994 yılları arasında Bingöl Milli Eğitim müdürlüğü imam hatip lisesinde  kimya öğretmeni olarak  çalıştı. 1994 yılında Harran Üniversitesinde araştırma görevlisi kadrosuna atandı. 1995 yılında Fırat üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsünde yüksek lisans eğitimini tamamladı. 1997 yılında Fırat üniversitesi Fen bilimleri Enstitüsünde doktorasını tamamlayarak Harran Üniversitesinde göreve başladı. 2002 Yılında Doçentlik unvanını aldı. Harran Üniversitede çalışmaktayken Kimya Bölümü Bölüm Başkanlığı, Fen-Bilimleri Enstitüsü ve Mühendislik Fakültesi yönetim kurulu ve fakülte kurulları görevlerinde bulundu.2009 tarihinde Siirt Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesine Dekan ve kimya bölüm başkanlığına atandı.Üniversite senatosu ve yönetim kurullarında görev yapmaktadır.  SCI kapsamında 5 farklı dergide hakemlik yapmaktadır.  SCI kapsamında 52 uluslar arası ve 2 ulusal makale makale yayınlamış, 37 sempozyum bildirisi sunmuştur. Ayrıca 2 TÜBİTAK projesi olmak üzere 16 projede proje yöneticiliği veya araştırıcısı olarak görev almış ve 1 doktora olmak üzere 13 tez bitirmiştir.

İdari Görevler

Kimya Bölüm Başkanlığı                                Harran Üniversitesi              2001- 2007

Enstitü Yönetim Kurulu Üyeliği                     Harran Üniversitesi              2002- 2005

Fen-Edebiyat Fak.Yönetim Kurulu Üyeliği    Harran Üniversitesi              2003- 2007

Mühendislik Fak. Yönetim Kurulu Üyeliği    Harran Üniversitesi              2003- 2006

Fen-Edebiyat Fak.Fakülte Kurulu Üyeliği      Harran Üniversitesi              2003- 2007

Mühendislik Fak. Fakülte Kurulu Üyeliği      Harran Üniversitesi              2003- 2006

Fen Edebiyat Fakültesi Dekanı                       Siirt Üniversitesi                  2009-

Siirt Üniversitesi Yönetim Kurulu Üyeliği     Siirt Üniversitesi                  2009-

Siirt Üniversitesi Senato Üyeliği                     Siirt Üniversitesi                     2009-

Fen Edebiyat Fak.Yönetim Kurulu Üyeliği     Siirt Üniversitesi                   2009-

            Fen Edebiyat Fak.Fakülte Kurulu Üyeliği       Siirt Üniversitesi                   2009-

Müh.Mim. Fak.Yönetim Kurulu Üyeliği     Siirt Üniversitesi                       2009-

Müh.Mim. Fak.Fakülte Kurulu Üyeliği       Siirt Üniversitesi                       2009

Eğitim Fakültesi Yönetim Kurulu Üyeliği       Siirt Üniversitesi                   2009-

Eğitim Fakültesi Fakülte Kurulu Üyeliği       Siirt Üniversitesi                     2009

Genç Gazetesi, Genç Gazetesi, Genç Gazetesi, Genç Gazetesi, Genç Gazetesi, Genç Gazetesi,

Genç Gazetesi, Genç Gazetesi, Genç Gazetesi, Genç Gazetesi, Genç Gazetesi, Genç Gazetesi, Genç Gazetesi, Genç Gazetesi, Genç Gazetesi,  Genç Gazetesi, Genç Gazetesi, Genç Gazetesi, Genç Gazetesi, Genç Gazetesi, Genç Gazetesi, Genç Gazetesi, Genç Gazetesi, Genç Gazetesi, Genç Gazetesi, Genç Gazetesi, Genç Gazetesi, Genç Gazetesi, Genç Gazetesi, Genç Gazetesi, Genç Gazetesi, Genç Gazetesi, Genç Gazetesi, Genç Gazetesi, Genç Gazetesi, Genç Gazetesi, Genç Gazetesi, Genç Gazetesi, Genç Gazetesi, Genç Gazetesi, Genç Gazetesi, Genç Gazetesi, Genç Gazetesi, Genç Gazetesi, Genç Gazetesi, Genç Gazetesi, Genç Gazetesi, Genç Gazetesi, Genç Gazetesi, Genç Gazetesi, Genç Gazetesi, Genç Gazetesi, Genç Gazetesi, Genç Gazetesi, Genç Gazetesi, Genç Gazetesi, Genç Gazetesi, Genç Gazetesi, Genç Gazetesi, Genç Gazetesi, Genç Gazetesi, Genç Gazetesi, Genç Gazetesi, Genç Gazetesi, Genç Gazetesi, Genç Gazetesi, Genç Gazetesi, Genç Gazetesi, Genç Gazetesi, Genç Gazetesi, Genç Gazetesi, Genç Gazetesi,  Genç Gazetesi, Genç Gazetesi, Genç Gazetesi, Genç Gazetesi, Genç Gazetesi, Genç Gazetesi, Genç Gazetesi, Genç Gazetesi, Genç Gazetesi, Genç Gazetesi, Genç Gazetesi, Genç Gazetesi, Genç Gazetesi, Genç Gazetesi, Genç Gazetesi, Genç Gazetesi, Genç Gazetesi, Genç Gazetesi, Genç Gazetesi, Genç Gazetesi, Genç Gazetesi, Genç Gazetesi, Genç Gazetesi, Genç Gazetesi,

Genç Gazetesi, Genç Gazetesi, Genç Gazetesi, Genç Gazetesi, Genç Gazetesi, Genç Gazetesi, Genç Gazetesi, Genç Gazetesi, Genç Gazetesi,  Genç Gazetesi, Genç Gazetesi, Genç Gazetesi, Genç Gazetesi, Genç Gazetesi, Genç Gazetesi, Genç Gazetesi, Genç Gazetesi, Genç Gazetesi, Genç Gazetesi, Genç Gazetesi, Genç Gazetesi, Genç Gazetesi, Genç Gazetesi, Genç Gazetesi, Genç Gazetesi, Genç Gazetesi, Genç Gazetesi,  Genç Gazetesi, Genç Gazetesi, Genç Gazetesi,


YORUMLAR

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Genç Gazetesi, Genç Haber Sitesi, Bingöl Genç ilçesi Haber sitesi Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız
halı saha yapan firmalarhalı saha yapan firmalarhalı saha yapan firmalarhalı saha yapan firmalar