Genç Haberleri

“Bingöl’ün iyi yerlere gelmesi için çalıştım”

Vali İrfan Balkanlıoğlu, Bingöl’de görev yaptığı süre içerisinde Bingöl’ün her konuda iyi bir yerlere gelmesi için çalıştığını söyledi.

3 Kasım 2013 Saat: 18:55
YORUM YAPTavsiye EtYazdır

Bu haber 1.544 kez okunmuştur

“Bingöl’ün iyi yerlere gelmesi için çalıştım”
“Bingöl’ün iyi yerlere gelmesi için çalıştım”

Bingöl Valiliği, Afyon’a tayini çıkan Vali İrfan Balkanlıoğlu için veda yemeği düzenledi. Yaylalı Konağı’nda düzenlenen veda yemeğine Vali İrfan Balkanlıoğlu’nun yanı sıra Bingöl Belediye Başkanı Serdar Atalay, Tugay Komutanı İsmail Hakkı Önder, Bingöl Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Gıyasettin Baydaş, Cumhuriyet Başsavcısı H. Hakan Yağız, kamu kurum müdürleri, STK temsilcileri, mahalle muhtarları ve çok sayıda davetli katıldı.

Yemek esnasında Bingöl Valiliği adına Vali Yardımcısı Abdulaziz Aydın, İçişleri Bakanlığı kararnamesiyle Afyon’a tayini çıkan Vali Balkanlıoğlu’na bir hediye verdi.

Yemekte bir konuşma yapan Vali Balkanlıoğlu, Bingöl’de yaptığı görev süreci boyunca her zaman Bingöl’ün iyi bir yerlere gelmesi için çaba gösterdiğini söyleyerek, Bingöl’e geldiği günlerde acemi olmadığını ancak ilk Valilik yerinin Bingöl olduğunu belirtti.

İstanbul Bağcılar Kaymakamlığı’nda Bingöl’e atandığını hatırlatan Vali Balkanlıoğlu, “İstanbul’un en sorunlu ilçesinde kaymakamlık yaptım. 20 yıla yakın bir süre kaymakamlık görevlerinde bulundum. Bingöl’e geldiğimiz süre içerisinde beraber çalıştığım mesai arkadaşlarım ile beraber hep Bingöl’ün bir adım ileri gitmesi için çalıştık. Bu çalışmalarda siz amirlerle beraber başarılı olduk. Sizlerin özverili çalışmaları olmasaydı bu işleri başaramazdık. Ben Bingöl’den giderken yanlış bir kişi eksiliyor. Bingöl; aynen yerinde ve herkes de görevinin başında. Dolayısı ile bir kişinin her şeyi başarması mümkün değil. Ancak sizin gibi sorumlu görevliler kendilerine düşen görevi yaparlarsa zaten başarı kendiliğinden sağlanmış olur. Biz orkestra şefi sadece koordine etmekle mükellefiz” dedi.

Bingöl’deki görevi boyunca Bingöl’ün n büyük sorunu olan işsizlik sorununu çözmeye çalıştığını söyleyen Vali Balkanlıoğlu, “Geldiğimden beri Bingöl’deki en büyük sorunun istihdam olduğunu gördüm. Çalışma, iş hayatı, işsizlik; bu işsizliği nasıl yeneriz? Buna hep kafa yorduk durduk. Organize sanayi bölgesi, Çağrı Merkezi, Havaalanı; İşadamları gelir mi? Belki 5 yıldızlı bir otel… SÜTAŞ için çalıştık; yatırım kararı almışlar! Karlıova’da kalori değeri düşük 120 Milyon Ton kömür var. Türkiye Kömür İşletmeleri bunu Özel İdare’ye devretti. Özel idare belli bir yüzdeyi Kömür İşletmeleri’ne devretmek üzere Maden Ocağını işletebilecek. Ancak konut ısınmasında kullanılamayacak kadar kalorisi düşük olduğu için Termik Santral olabilir dediler. Türkiye’de bunun için çabaladık. Roodi Mod diye bir Türk firması bu konu ile ilgilendi. Yurt dışından bir ortak buldular. Bizler Bingöl’den kalkıp Belçika’ya gittik. Büyük bir firma ile görüştük. Firma sahibi de aynı zamanda büyük bir madenci. İtalya ve Romanya da büyük yatırımları var onları da bizlere gösterdi. Eğer yatırım yaparlarsa binlerce insan iş bulabilecek. Vatandaşlara Arıcılık, Hayvancılık, Meyvecilik alanlarında teşvik verdik. Terörün büyük zarar verdiği Bingöl’de acaba yeniden istihdam alanı açabilir miyiz? Diye çalışıp çabaladık.  Zannedersem biraz da mesafe aldık” diye konuştu.

Yaptığı konuşmasında vatandaşın kamu kurumlarda işinin daha rahat yapabilmesi için herhangi birinin devreye koymaması için çaba gösterdiğini belirten Vali Balkanlıoğlu, “Her türlü kanuni mevzuatı vatandaşın lehine yorumlamaya çalıştık. Vatandaş müracaat ettiğinde herhangi birinin torpiline gerek kalmadan; işini derhal yapın diye tavsiyede bulunduk. Şayet bu yapılacak bir işse siz hemen bunu yapın. Bu işin mutluluğu ve keyfi size olsun. Eğer bu iş yapılmayacak bir iş ise kim ararsa arasın yapılmayacak. Memur olmaz diyor. Ben arayınca oluyor. Ben olmaz diyorum, Ama bakan arayınca oluyor. Bakan olmaz deyince Başbakan arayınca oluyor. Vali, Bakan ve Başbakan arayınca oluyorsa bunların hiçbirine gerek kalmadan sizler şartları zorlayarak yapın dedik” şeklinde konuştu.

Yemek sonrasında Vali Balkanlıoğlu, davetlilerle tek tek el sıkışarak, helallik istedi.


YORUMLAR

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Genç Gazetesi, Genç Haber Sitesi, Bingöl Genç ilçesi Haber sitesi Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız