Genç Haberleri

Bingöl Valisi Güvençer Görevine Başladı

İçişleri Bakanlığının Kararnamesiyle Sinop Valiliğinden Bingöl Valiliğine Atanan Mustafa Hakan Güvençer Görevine Başladı.

3 Kasım 2013 Saat: 18:55
YORUM YAPTavsiye EtYazdır

Bu haber 1.212 kez okunmuştur

Bingöl Valisi Güvençer Görevine Başladı
Bingöl Valisi Güvençer Görevine Başladı

İçişleri Bakanlığının kararnamesiyle Sinop Valiliği`nden Bingöl Valiliği`ne atanan Mustafa Hakan Güvençer görevine başladı. Vali Güvençer`i Hükümet konağı önünde, Vali Yardımcıları Abdulaziz Aydın, Süleyman Ovalı ve Mehmet Alper Çığ ile diğer yetkililer karşıladı.

Güvençer, makamında gazetecilere yaptığı açıklamada, Bingöl Valiliği sorumluluğunu almaktan dolayı şeref duyduğunu belirtti.

Bingöl`de yaşayan bütün vatandaşlara en iyi hizmeti sunmanın gayretinde olacağını ifade eden Güvençer, şunları kaydetti:

`Değerli Bingöllüler`e (hemşehrilerim) diye hitap etmeyi çok isterdim ancak bugün ilk gün ve ilk saattir. İnşallah birkaç gün içerisinde Bingöllüler`in dertlerini ve mutluluklarını paylaşarak onların hemşehrisi olma sıfatını kazanacağım. Bundan sonra Bingöllüler`e hakkettiğimde (değerli hemşehrilerim) diye hitap edeceğim. Devraldığım Bingöl Valiliği görevini, tüm çalışma arkadaşlarım ama özellikle değerli Bingöllüler ile birlikte en iyi şekilde devam ettirmeye gayret edeceğim. Şu saatten itibaren tüm çalışma arkadaşlarımla beraber, Bingöllü hemşehrilerimizin yüreklerindeki Bingöl sevgisini en iyi şekilde sahaya yansıtarak, kamu hizmetlerini en uygun şekilde vatandaşlarımıza ulaşması için çaba sarf edeceğiz.`

Güvençer, sorunları çözmek için elinde sihirli bir değneğin olmadığını da anımsatarak, şöyle devam etti:

`İlla da sihirli bir değnek arıyorsak, bu sihirli değnek, bizatihi Bingöllüler`in, Bingöl`e dair duydukları sevgi, hayaller ve istekleridir. Çok iyi anlaşılmasını talep ederek vurguluyorum; Bingöl`e ilişkin özel bir projem yok. Bingöl`e ilişkin özel bir projem de olmamalı. Çünkü Bingöl`e ilişkin projeleri, Bingöllüler gönüllerini ve akıllarını birleştirerek ve işin içine emeklerini de koyarak benim önüme sunmalılar. Benim görevim Bingöl ruhuyla bütünleşerek, Bingöllülerin oluşturduğu projeleri en iyi şekilde işletmektir.`

Güvençer, Hükümetin aktaracağı kaynaklar ile Devlet Bakanı Cevdet Yılmaz`ın Bingöl için göstereceği özel katkı ve desteğin de kendileri için önemli bir güç olacağını vurguladı.

Bu arada Vali Güvençer`in, Bingöl`ün 1936 yılında il statüsüne kavuşmasından günümüze kadar görev yapan 42. Vali olduğu öğrenildi.


YORUMLAR

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Genç Gazetesi, Genç Haber Sitesi, Bingöl Genç ilçesi Haber sitesi Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız