Genç Haberleri

“BİZ SIRTIMIZI İKTİDARA DEĞİL, DEVLETİMİZE YASLIYORUZ”

Partisinin Genç SKM açılışına katılan MHP İstanbul milletvekili Arzu Erdem, belediyelerin kendilerine geçmesi durumunda kaynak sıkıntısı yaşayacaklarını iddia edenlere cevap verdi.

26 Şubat 2019 Saat: 20:58
YORUM YAPTavsiye EtYazdır

Bu haber 3.797 kez okunmuştur

“BİZ SIRTIMIZI İKTİDARA DEĞİL, DEVLETİMİZE YASLIYORUZ”
“BİZ SIRTIMIZI İKTİDARA DEĞİL, DEVLETİMİZE YASLIYORUZ”

MHP’li Erdem, “Kürsülerden çıkıp partime, liderime, buradaki adaylarıma herhangi biri bir şey söylerse, bunlar belediyeyi aldıkları zaman parayı nerden bulacak diyen olursa, bende derim ki; biz sırtımızı iktidara yaslamıyoruz, biz sırtımızı devletimize yaslıyoruz. Devletin bütçesi Genç’in hakkıdır, devletin bütçesi helali hoştur” dedi.

Seçim Koordinasyon Merkezi (SKM) açılışına Milliyetçi Hareket Partisi İstanbul Milletvekili Arzu Erdem, MHP Bingöl Belediye Başkan Adayı M. Ziya Buyankara, MHP Genç Belediye Başkan Adayı Mehmet Tartar, partililer ve çok sayıda vatandaş katıldı.

MHP Genç Belediye Başkan Adayı Mehmet Tartar, belediye başkanı seçilmesi halinde makamda oturmayıp gece gündüz projelerin gerçekleşmesi için çaba sarf edeceğini söyledi. Başkan Adayı Tartar konuşmasında: “Değerli kardeşlerim, büyüklerim, hanımefendiler, gençler biz hizmet yolunda cesaretle bu yola çıktık. Sizlerin vereceği destek ve cesaret Genç’i büyük hizmetler ile buluşturacak. Projelerimizi tabii ki sizlere sunacağım. Parti Genel Başkanımız Sayın Devlet Bahçeli’nin arkamızda olduğunu bilmenizi istiyorum. Yeter ki destek verin, güç verin. Arkamda sizlerin desteğini aldığım sürece ben projelerin gerçekleşmesi için çalışacağım. Şunu da bilmelisiniz ki seçildiğim takdirde makamda oturmayacağım, sandalyede oturmayacağım. Projelerimizin gerçekleşmesi için gece gündüz var gücümle çalışacağım. Sizlere Mehmet Tartar sözü veriyorum. Sizleri bu yağışlı havada fazla bekletmek istemiyorum. Allahın inayetiyle biz burada büyük bir şey başaracağız. Bu şarkı burada bitmeyecek” dedi.

“Genç çok değerli şahsiyetler yetişmiş”

Genç ilçesinin bugüne kadar çok sayıda siyasetçi yetiştirdiğini ifade eden Bingöl Belediye Başkan adayı Ziya Buyankara,“Genç bizim gönlümüzde ayrı bir yeri vardır. Çünkü Genç Bingöl’ümüzün en güzide ilçelerinden birisidir. Bu ilçede çok değerli şahsiyetler yetişmiş, parlamentoda Bingöl’ü temsil etmiş çok güzel hizmetlerde bulunmuş insanlar çıkmıştır. En azından insanlarımızın gönlünü kazanmışlardır. Bu vesile İle Genç’te yeni kişilerin yetişmesi geleceğimiz açısından çok önemli ve büyüktür.  Sizdeki bu coşkuyu, bu birliği görünce peygamberimizin dediği gibi birleşiniz ey kuranda birleşenler, birleşiniz itikatta imanda birleşenler, ayrılık yakışmıyor, bölünmek günah size, birleşin ey secdeyi rahmanda birleşenler. Bu duygu aklıma geliyor bu vesileyle sizleri selamlıyorum. Mehmet Tartar Bey çok dürüst bir arkadaşımız çok ciddi bir arkadaşımız kendini yetiştirmiş bir şahsiyet. Beraber idarecilik yaparken o günde kendisini tebrik etmiştim bugünde, kendisine güvenerek seçileceğine inanarak yardıma ve desteğine geldik’’ dedi.

“Ben üç hilal kadar en az üç belediye almaya geldim”

Açılışta son sözü alan MHP İstanbul milletvekili Arzu Erdem, Bingöl’de en az üç belediye kazanmaya geldiklerini belirtti. Erdem, “Genç ilçemiz bizim için çok kıymetli. Genç, Bingöl’de Belediye Başkanı olmuş Hikmet Tekin şehidimize sahip çıkacaktır. İlçemizde bu dayarlılık vardır. Birde Hadin Arı şehidimiz var onu da rahmetle anıyorum. Kendisinin mirasını Allahın izniyle Mehmet kardeşimize emanettir. Ben buna inanıyorum.  Liderimiz Sayın Devlet Bahçeli’nin selamlarını getirdim, muhabbetlerini getirdim. Ben Bingöl’e gelirken dedi ki;  emaneti getirecek misin?  Anahtarı getirecek misin?  Bende ona üç hilalin üzerindeki gibi üç hilal gibi en az üç tane anahtarı getireceğim Allahın izniyle. Ve bunlardan bir tanesi de en az Bingöl’de ki Genç ilçemiz. Mehmet başkanımız bizim için çok kıymetli,  o gencimizin Mehmet’i,   gencimizin Mehmet abisi,  o gencimizin Mehmet hocası.  Bizim için çok kıymetli Allah’ın izniyle sizlerin desteği ile biz kendisini buranın belediye başkanı yapacağız.”

Erdem: “Biz sırtımızı iktidara değil, devletimize yaslıyoruz”

Belediyelerin kendilerine geçmesi durumunda kaynak sıkıntısı yaşayacaklarını iddia edenlere de cevap veren Erdem, para iktidarın değil devletin kasasında olduğunu vurguladı. MHP’li Erdem, “Kürsülerden şöyle söyleyenler oldu. Bakın biz Cumhur İttifakı’na büyük saygı gösteriyoruz her yerde. Çünkü bizler Milliyetçi Harekat Partisi’nin neferi olarak elimizi değil, vatanın ve milletin bekası söz konusu ise gövdemizi taşın altına koyarız. Liderimizde aynı şekilde. Ama kürsülerden çıkıp partime, liderime, buradaki adaylarıma herhangi biri bir şey söylerse, bunlar belediyeyi aldıkları zaman parayı nerden bulacak diyen olursa, bende derim ki; biz sırtımızı iktidara yaslamıyoruz, biz sırtımızı devletimize yaslıyoruz. Allah’ın izniyle devletin bütçesi Genç’in her birine helaldir. Devletin bütçesi Genç’in hakkıdır. Devletin bütçesi helali hoştur, Genç’in bütün oturanlarına.  Buraya yapılacak her hizmet elbette ki sizin hakkınızdır. Bizler iktidar değiliz ama Türkiye’de birçok belediyemiz var. MHP olarak, örnek olarak Adana Büyükşehir Belediyesi. Biz Cumhur İttifakı’na saygılıyız, asla onlara saygısızlık edip bu kürsülerden bir şey söylemiyoruz. Ama ben şunu söylüyorum; gelin Devlet Bahçeli’ye hakkınızı verin, gelin Hikmet Tekin şehidimize hakkınızı verin, buradaki adaylarımıza hakkını verin.” Dedi.

 

YORUMLAR

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Genç Gazetesi, Genç Haber Sitesi, Bingöl Genç ilçesi Haber sitesi Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız