Genç Haberleri

BÜ büyümeye devam ediyor

Bingöl Üniversitesi bünyesinde, Yabancı Diller Yüksekokulu ve Fizyoterapi Programı açıldı.

3 Kasım 2013 Saat: 18:55
YORUM YAPTavsiye EtYazdır

Bu haber 1.683 kez okunmuştur

BÜ büyümeye devam ediyor
BÜ büyümeye devam ediyor

Yüksek Öğretim Kurulu (YÖK), Bingöl Üniversitesi bünyesinde iki yeni bölümün açılmasına karar verdi. 

Yabancı Diller Yüksekokulu
13 Ocak 2011 tarihli Yükseköğretim Genel Kurul toplantısında alınan kararla, Bingöl Üniversitesi bünyesinde Yabancı Diller Yüksekokulu kurulmasının uygun olduğuna karar verildi.
Mühendislik, Fen Edebiyat, İlahiyat ve Ziraat Fakültesi ile lisans eğitim veren Bingöl Üniversitesi bünyesine kattığı Yabancı Diller Yüksekokulu ile de lisan eğitimi verecek.


Fizyoterapi Programı
Bingöl Üniversitesi Rektörlüğü’nün, Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu bünyesinde Fizyoterapi Programı’nın açılması konusunda YÖK’e yaptığı başvuru kabul edildi.


Bingöl Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Gıyasettin Baydaş konu ile ilgili yaptığı açıklamada, Bingöl Üniversitesi Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu bünyesinde yeni açılan Fizyoterapi Programı’na önümüzdeki 2011-2012 eğitim öğretim yılında I. ve II. öğretime 30’ar adet olmak üzere toplam 60 adet öğrenci alınacağını belirtti.


Fizyoterapistlik mesleğinin geleceği olan bir meslek olduğunu belirten Rektör Prof. Dr. Baydaş, Fizyoterapistlerin; hastanelerde, fizik tedavi merkezlerinde, özel eğitim ve rehabilitasyon merkezlerinde, termal tesislerde, kür merkezlerinde, huzur evlerinde, üniversitelerde istihdam edilebildiklerini söyleyerek, Fizyoterapistlik mesleği; dünyada olduğu gibi ülkemizde de oldukça önem arz eden, yükselen hayat standartları, küreselleşmenin her alanda olduğu gibi sağlık sektöründe de kendini göstermesi ve engelli bireylerin nüfusa oranının her geçen gün daha da artması nedenleriyle geleceğin en ihtiyaç duyulan ve en saygı gören mesleklerinden birisi olduğu bildirdi.
 

YORUMLAR

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Genç Gazetesi, Genç Haber Sitesi, Bingöl Genç ilçesi Haber sitesi Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız