Genç Haberleri

ÇAĞLA ARİNİN İSMİ YAŞATILACAK

Yaklaşık 3 yıl önce aşkına karşılık vermediği bir kişi tarafından bıçaklanarak öldüren Harran Üniversitesi Tıp Fakültesi nde okuyan Çağla Arin in ismi Bingöl Belediye Meclisi kararı ile bir caddeye ve

3 Kasım 2013 Saat: 18:55
YORUM YAPTavsiye EtYazdır

Bu haber 1.733 kez okunmuştur

ÇAĞLA ARİNİN İSMİ YAŞATILACAK
ÇAĞLA ARİNİN İSMİ YAŞATILACAK

2008 yılı Mart ayında 47 yerinden bıçaklanarak öldüren Harran Üniversitesi Tıp Fakültesi öğrencisi Bingöl Genç nüfuslu 22 yaşındaki Çağla Arin’in ismi Bingöl Belediyesi’nin aldığı meclis kararı ile Recep Tayyip Erdoğan Mahallesi’nde bir caddeye verildi. Şubat ayı meclis toplantısında alınan kararla Bingöl’ün en büyük mahallesindeki bir cadde isminin Çağla Arin Caddesi olarak değiştirildiğini söyleyen Belediye Başkanı Serdar Atalay, hunharca öldürülen Çağla Arin’in ismini yaşatmak istediklerini ifade ederek; “Hemşehrimiz Çağla’nın daha genç yaşta hunharca öldürülmesi bütün Bingöllüleri derinden üzmüştü. Bizde bu kardeşimizin isminin yaşatılması kararını meclisimeze sunduk ve olumlu karar alındı. Ailesinin ve sevenlerinin acısını bir nebzede olsa azaltmak istedik.İnşallah en kısa zamanda bahse konu caddeye tabelayı asacağız” dedi.

Harran Üniversitesi Tıp Fakültesi öğrencisi olan Hüseyin Zengin, aşkına karşılık vermediği gerekçesiyle 2008 yılı Mart ayında Şanlıurfa`nın Yenişehir Mahallesi`nde Çağla Arin`e saldırmış ve tam 47 yerinden bıçaklayarak, genç kızı öldürmüştü. Katil, kendisini engellemek isteyen Arin`in kız arkadaşını da yaralamıştı.

YORUMLAR

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Genç Gazetesi, Genç Haber Sitesi, Bingöl Genç ilçesi Haber sitesi Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız