Genç Haberleri

Çağla’nın babasından Bingöl’e teşekkür

Harran Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde okurken bıçaklanarak öldürülen Çağla Arin’in isminin Bingöl Belediyesince bir caddeye verilmesi Çağla’nın ailesini sevindirdi.

3 Kasım 2013 Saat: 18:55
YORUM YAPTavsiye EtYazdır

Bu haber 1.725 kez okunmuştur

Çağla’nın babasından Bingöl’e teşekkür
Çağla’nın babasından Bingöl’e teşekkür

2008 yılı Mart ayında 47 yerinden bıçaklanarak öldüren Harran Üniversitesi Tıp Fakültesi öğrencisi Bingöl Genç nüfuslu 22 yaşındaki Çağla Arin’in ismi Bingöl Belediyesi’nin aldığı meclis kararı ile Recep Tayyip Erdoğan Mahallesi’nde bir caddeye verilmesi Arin ailesini sevindirdi. Kararın çıkmasını sağlayan herkese teşekkür eden Çağla Arin’in babası Gıyasettin  Arin, “Bingöl Belediyesince verilen bu karar bizleri çok sevindirdi. BU kararın verilmesini sağlayan Bingöl Belediye Başkanı Serdar Atalay, Başkan Yardımcıları ve Belediye Meclis Üyeleri’ne sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum. Kızımın adının bir caddeye verilerek orada da yaşatılması bizi çok mutlu etti” diye konuştu.

Belediye Başkanı Serdar Atalay, hunharca öldürülen Çağla Arin’in ismini yaşatmak istediklerini ifade ederek; “Hemşehrimiz Çağla’nın daha genç yaşta hunharca öldürülmesi bütün Bingöllüleri derinden üzmüştü. Bizde bu kardeşimizin isminin yaşatılması kararını meclisimeze sunduk ve olumlu karar alındı. Ailesinin ve sevenlerinin acısını bir nebzede olsa azaltmak istedik.İnşallah en kısa zamanda bahse konu caddeye tabelayı asacağız” dedi.

Harran Üniversitesi Tıp Fakültesi öğrencisi olan Hüseyin Zengin, aşkına karşılık vermediği gerekçesiyle 2008 yılı Mart ayında Şanlıurfa`nın Yenişehir Mahallesi`nde Çağla Arin`e saldırmış ve tam 47 yerinden bıçaklayarak, genç kızı öldürmüştü. Katil, kendisini engellemek isteyen Arin`in kız arkadaşını da yaralamıştı.


YORUMLAR

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Genç Gazetesi, Genç Haber Sitesi, Bingöl Genç ilçesi Haber sitesi Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız