Genç Haberleri

Çocuklar ‘O’ oyun alanına kavuştu

Yaklaşık bir ay önceki sayımızda ‘çocuklar oyun alanı istiyor’ ve akabinde ‘çocuklar o oyun alanına kavuşuyor’ başlıklı iki haber işlemiştik, aynı o çocuklar istedikleri ‘

3 Kasım 2013 Saat: 18:55
YORUM YAPTavsiye EtYazdır

Bu haber 1.235 kez okunmuştur

Çocuklar ‘O’ oyun alanına kavuştu
Çocuklar ‘O’ oyun alanına kavuştu

Genç ilçesi Yenişehir Mahallesi Afa konutları civarında olan ve Milli Eğitim Vakfı İlköğretim Okulu yanında bulunan boş alana, çocuklar oyun sahası istiyor.
2003 depreminden bu yana boş olan arazi içi kırmızı toprakla doldurulup kendi haline bırakılmış. Her gün onlarca çocuğun boş olan sahada çamurlu toprak içinde oynadığı alanda artık bir oyun sahası istiyor. Günümüzde oyun sahası ve parklar için alan bulunamazken Genç ilçesinde onlarca boş arazi kaderine terk edilmiş vaziyette. İlçe halkı özellikle de çocuklar bu boş alanların oyun sahalarına ya da parklara çevrilmesini istiyor.
Aradan kısa bir zaman geçtikten sonra ihalesi yapılan bu boş olan, çocuklar için oyun alanına dönüştü. İlçemizin ilk gazetesi özelliğini taşıyan Genç Gazetesi olarak ilçemiz sorunlarını dile getirmeye devam edeceğiz ve ilçemiz menfaati çerçevesinde çalışmaya özen göstereceğiz.

YORUMLAR

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Genç Gazetesi, Genç Haber Sitesi, Bingöl Genç ilçesi Haber sitesi Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız
halı saha yapan firmalarhalı saha yapan firmalarhalı saha yapan firmalarhalı saha yapan firmalar