Genç Haberleri

ÇÖP SAATLERİNE UYUN ÇAĞRISI!

Genç Belediyesi, şehir merkezinde uygulamaya koyduğu çöp saati uygulamasına rağmen çöpleri zamansız atanları uyararak, çöpleri gelişi güzel sokaklara atılmaması çağrısı yaptı.

25 Haziran 2019 Saat: 12:42
YORUM YAPTavsiye EtYazdır

Bu haber 345 kez okunmuştur

ÇÖP SAATLERİNE UYUN ÇAĞRISI!
ÇÖP SAATLERİNE UYUN ÇAĞRISI!

Genç Belediyesi çöp saatleri uygulamasına uyun çağrısı yaptı. Belediye Temizlik İşleri Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada, Cadde ve sokaklara gelişi güzel atılan çöpler çevre kirliliğine davetiye çıkartırken, çöpler nedeniyle sokak hayvanları şehir merkezini mesken tutmasına neden olduğunu belirti.

“GELİŞİ GÜZEL ATILAN ÇÖPLER ÇEVRE KİRLİLİĞİNE DAVETİYE ÇIKARTIYOR”

Açıklamada, “Belediye ekipleri tarafından çöpler düzenli olarak toplanmaya çalışılıyor ancak, çöp saati uygulamasına rağmen buna uyulmuyor. Çöplerinizi belediyemizin vermiş olduğu çöp poşetlerine bırakarak belirlenen yerlere bırakın. Aksi halde Cadde ve sokaklara gelişi güzel atılan çöpler çevre kirliliğine davetiye çıkartırken Bu nedenle de çöp hizmeti büyük ölçüde aksıyor. Durum böyle olunca ilçenin görünümünün bozulması bakımdan olduğu kadar, sağlık bakımından da önemli. Saatinde bırakılmayan ve toplanmayan çöpler sokak hayvanları tarafından karıştırılıyor, buda sokak hayvanları şehir merkezini mesken tutmasına neden oluyor” denildi.

YORUMLAR

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Genç Gazetesi, Genç Haber Sitesi, Bingöl Genç ilçesi Haber sitesi Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız