Genç Haberleri

ÇÖP SAATLERİNE UYUN ÇAĞRISI!

Genç Belediyesi, şehir merkezinde uygulamaya koyduğu çöp saati uygulamasına rağmen çöpleri zamansız atanları uyararak, çöpleri gelişi güzel sokaklara atılmaması çağrısı yaptı.

25 Haziran 2019 Saat: 12:42
YORUM YAPTavsiye EtYazdır

Bu haber 452 kez okunmuştur

ÇÖP SAATLERİNE UYUN ÇAĞRISI!
ÇÖP SAATLERİNE UYUN ÇAĞRISI!

Genç Belediyesi çöp saatleri uygulamasına uyun çağrısı yaptı. Belediye Temizlik İşleri Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada, Cadde ve sokaklara gelişi güzel atılan çöpler çevre kirliliğine davetiye çıkartırken, çöpler nedeniyle sokak hayvanları şehir merkezini mesken tutmasına neden olduğunu belirti.

“GELİŞİ GÜZEL ATILAN ÇÖPLER ÇEVRE KİRLİLİĞİNE DAVETİYE ÇIKARTIYOR”

Açıklamada, “Belediye ekipleri tarafından çöpler düzenli olarak toplanmaya çalışılıyor ancak, çöp saati uygulamasına rağmen buna uyulmuyor. Çöplerinizi belediyemizin vermiş olduğu çöp poşetlerine bırakarak belirlenen yerlere bırakın. Aksi halde Cadde ve sokaklara gelişi güzel atılan çöpler çevre kirliliğine davetiye çıkartırken Bu nedenle de çöp hizmeti büyük ölçüde aksıyor. Durum böyle olunca ilçenin görünümünün bozulması bakımdan olduğu kadar, sağlık bakımından da önemli. Saatinde bırakılmayan ve toplanmayan çöpler sokak hayvanları tarafından karıştırılıyor, buda sokak hayvanları şehir merkezini mesken tutmasına neden oluyor” denildi.

YORUMLAR

 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Habere 1 yorum yapılmıştır
Mehmet ALKIŞ 25.06.2019 15:17
Sayın Belediye yetkilileri yaz saati uygulamasına halen geçmediniz. Çöp atma saatlerini değiştirirseniz çok seviniriz. Bir de Belediyemizin vermiş olduğu çöp poşetleri diyorsunuz ya ALLAH a inancınız olsun hiç bir zaman bize çöp poşeti verilmedi ama önemli değil yeter ki vatandaşlarımız bu uygulamaya uysunlar. Ben buna inanıyorum halkımız duyarlı olursa tertemiz bir memleket görmüş oluruz ben bir vatandaş olarak genç halkına özellikle ricada bulunacağım herkes zamanında yani belediyenin belirtiği çöp bırakma saatlerine duyarlı olmaya çağırıyorum. Buna inanın ki bizler duyarlı olursak gencimiz tertemiz olacak her hane halkı kendi evin önünü ve her esnaf kendi dükkanın önünü temiz tutarsa belediyeye de gerek kalmayacak Bu vesileyle bütün genç halkına bu duyarlılıklarından dolayı şimdiden teşekkür eder saygılar sunarım.
 

Genç Gazetesi, Genç Haber Sitesi, Bingöl Genç ilçesi Haber sitesi Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız
halı saha yapan firmalarhalı saha yapan firmalarhalı saha yapan firmalarhalı saha yapan firmalar