Genç Haberleri

Coşkundan Kürt sorunu ve Anayasa vurgusu

AK Parti Bingöl Milletvekili Yusuf Coşkun, önümüzdeki dönemlerde meclisin en önemli gündem maddelerinin Kürt sorunu ve Anayasa olacağını belirterek, Türkiyenin bu iki önemli sorununun çözülmesi ve de

3 Kasım 2013 Saat: 18:55
YORUM YAPTavsiye EtYazdır

Bu haber 1.385 kez okunmuştur

Coşkundan Kürt sorunu ve Anayasa vurgusu
Coşkundan Kürt sorunu ve Anayasa vurgusu

AK Parti Bingöl Milletvekili Yusuf Coşkun, önümüzdeki dönemlerde meclisin en önemli gündem maddelerinin Kürt sorunu ve Anayasa olacağını belirterek, Türkiye`nin bu iki önemli sorununun çözülmesi ve demokrasi adına atılacak adımların olmazsa olmazları arasında yer aldığını söyledi.

Bir dizi inceleme ve gezi kapsamında seçim bölgesi Bingöl`e gelen AK Parti Milletvekili Yusuf Coşkun, Memur-Sen Bingöl Şubesi`ni ziyaret etti. Sendika temsilcileri ve üyeleri tarafından karşılanan Coşkun, gündemle ilgili açıklamalarda bulundu. Kürt sorununun çözümünün demokratik açılımla mümkün olabileceğine dikkat çeken Coşkun, Türkiye`nin ileri demokrasi adına bahse konu sorunlara önem verdiğini ve partilerinin iktidarı döneminde buna yönelik çalışmaların zaten yapılmakta olduğunu kaydetti.
 

Coşkun, "Ülkemizin daha çağdaş ve daha ileri bir demokrasi ortamında idare edilmesi için sendikal faaliyetlerin yürütülmesi şarttır. Bütün sendikalarımızın ülkemizin daha iyi şartlarda yönetilmesi için çalıştığını biliyor ve görüyoruz. Dolayısıyla Memur-Sen de birçok konuda çalışmalar yürütmekte ve demokrasiye katkı sunmaktadır. Sendikalarımızın çalışmaları bize ilham oluyor ve bizleri ateşliyor" ifadelerini kullandı.


"Kürt sorununu çözmeyen parti erimeye mahkumdur"
Bingöl`de sendikal faaliyetlerle ilgili kısa bir bilgilendirmede bulunan Memur-Sen Bingöl Şube Başkanı Adurrahman Ensari ise, sendikalarının büyümesinde hiçbir siyasi partinin etkisinin olmadığını ve üye sayısının artmasında bazı faaliyetlerin önemli rol oynadığını kaydetti. Memur-Sen`in ülkede demokrasinin daha çağdaş bir zemine oturtulmasına katkı sunmaya çalıştığını vurgulayan Ensari, Türkiye`de demokrasi mücadelesine destek olduklarını ve bunun bütün vatandaşların menfaatine olduğunu ifade etti.


Türkiye`nin en önemli sorunu olan Kürt sorunu ve Anayasa ile ilgili adım atmayan partilerin erimeye mahkum olduğuna dikkat çeken Ensari, "Biz Memur-Sen olarak diyoruz ki; Kürt sorunu, yeni bir Anayasa ve başörtüsü problemini çözmeyen tüm partiler erimeye mahkumdur. Türkiye`de son 30 yıldır önümüze çıkan siyasi tablo bunu göstermektedir. Bundan ötürü söz konusu sorunların çözümü, özellikle AK Parti`nin gündeminde olmalı ve mutlak çözüm yolları bulunmalıdır. Bu sorunları çözmeyen hangi parti olursa olsun tarih sahnesinden çekilecektir. Önümüzdeki seçimde de AK Parti yüzde 50 oranında oy alabileceği ön görülüyor. Bu güçle önemli sorunlar çözüme kavuşturulmalıdır. Yoksa bir sonraki seçimde AK Parti kesinlikle biter. Bizim genel beklentilerimiz Kürt sorununun mutlaka çözülmesi ve yeni bir Anayasa için cesur adımların atılmasıdır" şeklinde konuştu.
 


YORUMLAR

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Genç Gazetesi, Genç Haber Sitesi, Bingöl Genç ilçesi Haber sitesi Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız