Genç Haberleri

Davran, EMRAM toplantısına katıldı

Diyarbakır’da düzenlenen ve 350 hastane yöneticinin katıldığı Elektronik Tıbbi Kayıt Kabul Modeli (EMRAM) bölgesel bilgilendirme toplantısına Genç Devlet Hastanesi İdari ve Mali İşler Müdürü Nurullah Davran katıldı.

26 Nisan 2019 Saat: 18:38
YORUM YAPTavsiye EtYazdır

Bu haber 777 kez okunmuştur

Davran, EMRAM toplantısına katıldı
Davran, EMRAM toplantısına katıldı

Diyarbakır’da düzenlenen ve 350 hastane yöneticinin katıldığı Elektronik Tıbbi Kayıt Kabul Modeli (EMRAM) bölgesel bilgilendirme toplantısına Genç Devlet Hastanesi İdari ve Mali İşler Müdürü Nurullah Davran katıldı. Davran, hastanenin EMRAM Seviye 6 sürecinde edinmiş olduğu bilgi ve tecrübe ile sunum yaptı

Sağlık Bakanlığı Sağlık Bilgi Sistemleri Genel Müdürlüğü bünyesinde Diyarbakır’da Elektronik Tıbbi Kayıt Kabul Modeli (EMRAM) bölgesel bilgilendirme toplantısı yapıldı.

Sağlık Bilgi Sistemleri Genel Müdürü Dr. M. Mahir Ülgü Başkanlığı’nda gerçekleşen ve 350 Hastane yöneticisinin katıldığı Elektronik Tıbbi Kayıt Kabul Modeli (EMRAM) bölgesel bilgilendirme toplantısına Genç Devlet Hastanesi’de katıldı. Hastanenin İdari ve Mali İşler Müdürü Nurullah Davran, bölgesel toplantıda hastanenin EMRAM Seviye 6 sürecinde edinmiş olduğu bilgi ve tecrübe ile alakalı sunumunda Genç Devlet Hastanesi’nde işgücü verimliliği ve veri doğruluğu, her an bilgiye erişim ile çalışan memnuniyet, hastaya ayrılan vaktin artması ve hasta bakım hizmetlerinin kalitesi konusunda bilgi verdi.

“Kağıt Kullanımı Azaltıldı”

Hastane Müdürü Davran, Genç Devlet Hastanesi’nde hızlı cevap,  anında analiz, doğru karar, etkin takım çalışması,  zaman tasarrufu, veri kaynaklarını iyi kullanabilme, hasta güvenliğinde başarı gibi etkin özellikleri ile çalışan personelin, hasta memnuniyetleri arttırıldığını vurgulayarak, şunları aktardı:

“Hasta bazlı tedavilerde kâğıt uygulaması kaldırıldı yerine tablet uygulanması getirildi. Kapalı ilaç döngüsünde 5 temel kural olan doğru hasta, doğru ilaç, doğru dozda, doğru yol, doğru zamanda hasta tedavisi uygulanmakta olup hasta güvenliği alınarak, hasta tedavilerinde hata payı sıfırlanmıştır. İnşallah hastanemizin en kısa zamanda hastanemizin yapısal sıkıntılarını da giderdikten sonra en üst düzeyde halkımızın hak ettiği hizmet kalitesini vereceğimizden hiç kimsenin şüphesi olmasın.”

YORUMLAR

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Genç Gazetesi, Genç Haber Sitesi, Bingöl Genç ilçesi Haber sitesi Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız
halı saha yapan firmalarhalı saha yapan firmalarhalı saha yapan firmalarhalı saha yapan firmalar