Genç Haberleri

Devlet hastanesinin yapımı durduruldu

Genç Devlet Hastanesi inşaatı proje eksikliklerinden dolayı yapımı durduruldu. İl Sağlık Müdürü Cihan Tekin: “Genç hastanesinde eksiklikler tespit ettik. Hastanenin Yoğun Bakım, Doğumhane, Diyal

3 Kasım 2013 Saat: 18:55
YORUM YAPTavsiye EtYazdır

Bu haber 1.123 kez okunmuştur

Devlet hastanesinin yapımı durduruldu
Devlet hastanesinin yapımı durduruldu

Genç Devlet Hastanesi inşaatı proje eksikliklerinden dolayı yapımı durduruldu. İl Sağlık Müdürü Cihan Tekin: “Genç hastanesinde eksiklikler tespit ettik. Hastanenin Yoğun Bakım, Doğumhane, Diyaliz, Diş Polikliniği ve Yeni Doğan Ünitesindeki proje eksikliklerinden dolayı inşaatı durdurma kararı aldık.”
Geçtiğimiz haftalarda yetersizliği ve eksikleriyle gündeme taşıdığımız 50 yataklı Genç Devlet Hastanesi’nin yapımı durduruldu. Konu hakkında görüştüğümüz İl Sağlık Müdürü Tekin, Projedeki eksikleri yeniden gözden geçireceklerini ifade etti.
İlçemizde yapılan çok sayıda kurum hep eksikleri anıldı. Hep göz ardı edilen ilçede, yapılan kurumların çoğu rayına oturmadı. Şimdi yeni yapılan devlet hastanesi binası hala bitmedi ama eksikler modern bir hastanenin ilçeye çok uzak olduğunu gösteriyordu ve yapımı durduruldu.
2010 yılının Mart ayında yapımına başlanılan 50 yataklı ve 10 lojmanlı Genç Devlet Hastanesi Projesi’nde, çok sayıda hastası olmasına rağmen Diyaliz Merkezi Ünitesi, Yoğun Bakım Ünitesi, Doğumhane, Diş Polikliniği ve Yeni Doğan Ünitesi bulunmuyor. Daha önce yapılan ancak çok az bir zaman kullanılmasına rağmen depremde ağır hasar raporu verilip atıl duruma bırakılan eksiklerle dolu eski hastane binasını aratmayan bir bina daha yapılıyordu. Yapımı devam eden Genç Devlet Hastanesi binası projesinde, Bingöl’deki en çok diyaliz hastası Genç’te olmasına rağmen diyaliz ünitesi bulunmuyordu. Bu denli eksiklerin olduğu bir hastanenin Genç’te hangi akılla yapıldığı tartışıla dururken hastanenin yapımı durduruldu.
Konuyla ilgili açıklama yapan Bingöl İl Sağlık Müdürü Tekin, yapılan araştırmalar sonucunda Genç Devlet Hastanesinin yetersiz olduğunu belirtti. Genç Devlet Hastanesinde proje eksikliklerinden dolayı yapımının durdurulduğunu ifade eden Tekin, "Genç Devlet Hastanesinde eksiklikler tespit ettik. Hastanenin yoğun bakım, doğumhane, diyaliz, diş polikliniği ve yeni doğan ünitesindeki proje eksikliklerinden dolayı inşaatı durdurma kararı aldık. Bu üniteler planda olmadığı için yapılması doğru değil. Yeni yapılacak çalışma ile hastaneyi ihtiyaca cevap verecek şekilde düzenleyeceğiz” şeklinde konuştu.

YORUMLAR

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Genç Gazetesi, Genç Haber Sitesi, Bingöl Genç ilçesi Haber sitesi Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız