Genç Haberleri

Direkli Köyü Sağlık Evi Hizmete Açıldı

Köylülerin girişimleri sonucu Bingöl İl Sağlık Müdürlüğü tarafından bir ayda bitirilen Genç İlçesi’ne bağlı Direkli Köyü Sağlık Evi hizmete açıldı.

3 Kasım 2013 Saat: 18:55
YORUM YAPTavsiye EtYazdır

Bu haber 3.869 kez okunmuştur

Direkli Köyü Sağlık Evi Hizmete Açıldı
Direkli Köyü Sağlık Evi Hizmete Açıldı

Genç’e bağlı Servi Beldesi Direkli Köyü Sağlık Evi büyük bir özveri ile çalışılarak 1 ay gibi kısa bir sürede hizmete açıldı.

Bingöl’ün Genç İlçesi’ne bağlı Direkli Köyü sakinleri, köylerine Aile Sağlık Evi’nin yapılması için İl Sağlık Müdürlüğü’ne müracaat etmişlerdi. Bingöl İl Sağlık Müdürlüğü de bu talebi değerlendirerek köye Sağlık Evi yapılması konusunda gerekli adımları attı.

Direkli Köyü Muhtarı Selahattin Şenlik ’in girişimleri sonucu tüm köy halkı, köydeki uygun bir arsa üzerine yeni bir bina yaparak kabasını bitirip, binayı kabası bitmiş bir şekilde İl Sağlık Müdürlüğü’ne tahsis etmişti.

İl Sağlık Müdürlüğü’ne tahsis edilen Sağlık Evi binasını 12 Kasım 2010 tarihinde hizmete açtı. Direkli Köyü sakinleri ve İl Sağlık Müdürlüğü’nün ortaklaşa yaptığı sağlık evi binası 1 ay gibi kısa bir sürede tamamlandı.

Direkli Köyü Sağlık Evi binasının hayırlı olmasını dileyen İl Sağlık Müdürümüz Dr. Cihan Tekin, Köy Muhtarı Selahattin Şenlik başta olmak üzere tüm köy halkına duyarlılıklarından ve göstermiş oldukları gayretlerinden dolayı teşekkür etti.


YORUMLAR

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Genç Gazetesi, Genç Haber Sitesi, Bingöl Genç ilçesi Haber sitesi Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız
halı saha yapan firmalarhalı saha yapan firmalarhalı saha yapan firmalarhalı saha yapan firmalar