Genç Haberleri

DİRİK, BELEDİYELER BİRLİĞİ ÜYELİĞİNE SEÇİLDİ

Türkiye Belediyeler Birliği (TBB) üye seçimi yapıldı. Kapalı zarf ile yapılan oylama sonucunda Genç Belediye Başkanı Mehmet Zeki Dirik, Karlıova Belediye Başkanı Veysi Bingöl ve Bingöl Belediye Meclis Üyesi İbrahim Gürsu, Türkiye Belediyeler Birliği

4 Mayıs 2019 Saat: 12:09
YORUM YAPTavsiye EtYazdır

Bu haber 742 kez okunmuştur

DİRİK, BELEDİYELER BİRLİĞİ ÜYELİĞİNE SEÇİLDİ
DİRİK, BELEDİYELER BİRLİĞİ ÜYELİĞİNE SEÇİLDİ

Bingöl Belediye Başkanı Erdal Arıkan başkanlığında Bingöl Belediyesi Veysel Belgin Gençlik Merkezi Toplantı Salonunda yapılan toplantıya ilçe ve belde belediye başkanları ile il, ilçe ve belde belediye meclis üyeleri katıldı. Bingöl merkez, ilçe ve belde belediye başkanları ve belediye meclis üyeleri, Türkiye Belediyeler Birliği (TBB) üyeliği seçimi için toplandılar. Bütün belediyelerin doğal üyesi olduğu TBB’ye her ilin milletvekili sayısı kadar üye gönderileceğinden, seçilecek üyelerden ikisinin belediye başkanı, birinin de meclis üyesi olması gerektiğinin hatırlatıldığı toplantıda Bingöl Belediye Başkanı Erdal Arıkan'ın Türkiye Belediyeler Birliği’nin doğal üyesi olduğu kaydedildi. Yapılan seçim sonucunda TBB Belediye Başkanlığı Asil Üyeliğine Genç Belediye Başkanı Mehmet Zeki Dirik ile Karlıova Belediye Başkanı Veysi Bingöl seçilirken, meclis üyeliğine de Bingöl Belediye Meclis Üyesi İbrahim Gürsu seçildi.

Seçimlerin ardından hayırlı olsun temennisinde bulunan Bingöl Belediye Başkanı Erdal Arıkan, “Buraya gelerek katkısını sunan tüm arkadaşlarımıza çok teşekkür ediyorum. Hangi partiden olursak olalım Bingöl için güzel işler yapmayı hep birlikte düşünüyoruz. Bu güzel düşüncemizi inşallah karşılıklı destekleriz. Parti gözetmeksizin herkese eşit ve adil bir şekilde yaklaşarak hizmet götüreceğiz. Hep birlikte daha güzel bir Bingöl için İl, İlçelerimiz ve Beldelerimizle uyumlu bir şekilde çalışarak şehrimizi iyi bir noktaya taşımak için sunacağınız katkılardan dolayı herkese teşekkür ediyorum” diye konuştu.

“Halkımız İçin Çalışacağız”

Genç Belediye Başkanı Mehmet Zeki Dirik ise, “Türkiye Belediyeler Birliği seçimlerinin İlimiz, ilçelerimiz ve Beldelerimiz için hayırlara vesile olmasını diliyorum. Koordineli bir şekilde çalışırsak ilimize ve ilçelerimize güzel hizmetler yapacağımıza inanıyorum. Partimiz ne olursa olsun halkımız için çalışacağız. Allah bizleri mahcup etmesin. TBB nezdinde elimizden ne gelirse yardımcı olmaya çalışacağız” dedi.

YORUMLAR

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Genç Gazetesi, Genç Haber Sitesi, Bingöl Genç ilçesi Haber sitesi Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız
halı saha yapan firmalarhalı saha yapan firmalarhalı saha yapan firmalarhalı saha yapan firmalar