Genç Haberleri

Eğitimde altın dönem

Genç Milli Eğitim Müdürlüğünce 3 yıl içinde eğitim alanında birçok başarıya imza atıldı. Son olarak Genç Anadolu Lisesi inşasını yine Genç İlçe Milli Eğitim Müdürü Tahsin Dener müjdeledi. Eğitimde gel

3 Kasım 2013 Saat: 18:55
YORUM YAPTavsiye EtYazdır

Bu haber 1.592 kez okunmuştur

Eğitimde altın dönem
Eğitimde altın dönem

Genç Milli Eğitim Müdürlüğünce 3 yıl içinde eğitim alanında birçok başarıya imza atıldı. Son olarak Genç Anadolu Lisesi inşasını yine Genç İlçe Milli Eğitim Müdürü Tahsin Dener müjdeledi. Eğitimde gelinen nokta ise çoğu ilçeyi hatta ili imrendirecek düzeye ulaştı.

Yaklaşık 3 yıldır Genç Kız Meslek Lisesi’nde eğitim veren Genç Anadolu Lisesi yeni binasına kavuşuyor. 2003 depreminden sonra seyyar bir şekilde eğitim veren Genç İmam Hatip Lisesi en son prefabrik yapıda eğitim vermeye başlamıştı. Bu konu hakkında yoğun uğraşlar sonucu TOKİ tarafından yeni bina inşası kararı aldıran İlçe Milli Eğitim Müdürü Tahsin Dener, bir ilke daha imza atarak Genç Anadolu Lisesi’nin de TOKİ tarafından yapılma kararını aldırdı.

Öncelikle gerek İmam Hatip Lisesi’nin gerekse Anadolu Lisesi’nin inşası için yoğun gayretlerimizde desteğini bizden esirgemeyen Milletvekilimiz Sayın Kazım Ataoğlu’na teşekkür ediyorum diyen Dener, ‘‘ İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nün başına geçtiğim günden itibaren arkadaşlarımla hummalı bir çalışma içine girdik. Büyüyen ve gelişen güzel ilçemizin eğitim alanında tüm ihtiyaçları gidermeye çalıştık. Bugüne kadar eğitim binası inşası alanında birçok yapının yapılmasına öncelik ettik. Yoğun uğraşlarımız sonucu Genç Kaymakamlığının hemen yanında bulunan eski askeri bölgeyi aldık. Bu konuda hem Milletvekillerimiz hem de Bakanımız bize çok yardımcı oldu. Böylesine devasa bir alanı eğitim alanına çevirmemiz bizim için büyük bir başarıdır. O arsayı aldıktan sonra hemen Genç Anadolu Lisesi binasının inşası için girişimlerde bulunduk. Öğrencilerimize pankartlar açtırdık. Eğitim binası istiyoruz dedik. Çok uğraştık çok çabaladık neticede çabalarımızın sonucunu da aldık. Azimle çalışmayı ve ilçeyi eğitim alanında yüceltmeyi kendimize hedef belirledik. Bıkmadan usanmadan Sayın vekillerimizi de devreye sokarak sonunda orada TOKİ tarafından yapılacak binanın kararını aldık. Çok kısa bir sürede bu denli güzel bir hizmeti ilçemize kazandırmamız bizi çok mutlu etti. İlçe Milli Eğitim Müdürü olarak ben ve arkadaşlarım bu konu hakkında çok uğraştık ve bu uğraşlarımız sonucunda mutlu sona ulaştık.’’ Dedi.

EĞİTİMDE 7 ÖNEMLİ ADIM

Cumhuriyet tarihinden bu yana İlçede bu denli kısa bir sürede yine bu denli eğitim binası inşasının yapılmadığına değinen Dener: ‘‘İlçede önemli sayılacak yedi önemli hizmete öncülük yaptık. Genç’in eğitim alanındaki eksikliklerini bir bir gidermeye çalıştık. Ve bu çalışmalarımız devam edecektir. Genç için ne gerekiyorsa yapmaya hazırız.

Eğitim yatırımlarından bir kaçı

(1) Genç’te Anadolu Lisesi’nin açılış onayını aldık. Onayın ardından arsa sorununu hallettik ve akabinde TOKİ tarafından bina inşası kararını aldırdık. (2) Yıllardır prefabrik yapıda hizmet veren İmam Hatip Lisesi İçin arsa temini yaptık. Ve yine TOKİ tarafından bina inşası kararı aldırdık. (3) 200 kişilik Erkek Öğrenci Pansiyonu yaptık. (4) 100 kişilik Kız Öğrenci Pansiyonu’nu onardık ve faaliyete geçirdik. (5) Yeni Şehir Mahallesi Anaokulu’nu yaptık.(6) Çaytepe YİBO’da altı daireli bir lojman yaptık. (7) Servi’de Cumhuriyet tarihinde ilk kez bir okul yapıldı. Günkondu ve Yeniçağ Köyü’nde okul yaptık.’’


YORUMLAR

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Genç Gazetesi, Genç Haber Sitesi, Bingöl Genç ilçesi Haber sitesi Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız