Genç Haberleri

Elektrik kesintileri bıktırdı

Genç’te son günlerde sık sık meydana gelen elektrik kesintileri vatandaşı çileden çıkardı. Elektrik kesintilerinden olumsuz etkilenen iş yeri sahipleri maddi zarara uğradıklarını söylediler.

3 Kasım 2013 Saat: 18:55
YORUM YAPTavsiye EtYazdır

Bu haber 1.248 kez okunmuştur

Elektrik kesintileri bıktırdı
Elektrik kesintileri bıktırdı

İlçede sık sık meydana gelen elektrik kesintiler yüzünden elektronik eşyalarının çoğunun yandığını ya da zarar gördüğünü belirten vatandaşlar bu konuda TEDAŞ yetkililerine sitem ederek gereken hassasiyeti göstermediklerini ifade ettiler.

Vatandaşlar, TEDAŞ’ın olası bir arıza durumunda kendilerine ulaşılmak için verilen arıza bildirim numaralarının ise sürekli meşgul olduğunu ifade ederek, bunun kasıtlı olarak yapıldığını iddia ettiler. TEDAŞ yetkililerinden elektrik sorununa bir an önce çözüm bulmasını istediler.

Hafta sonu boyunca uzun süre elektrik kesintisinin olduğunu ve maddi zarara uğradıklarını ifade eden başta internet cafe sahipleri ve buna benzer iş yerleri hafta boyunca hemen her gün aynı bir süre aynı kesinti ile karşı karşıya kaldı. Elektronik eşyaların da ciddi oradan hasar gördüğünü ifade eden vatandaşlar, elektriklerin gelip gitmesinden dolayı birçok cihazın arızalandığını söylediler.

Sık sık yaşanan elektrik kesintileri nedeniyle, bazı iş yerlerinde jeneratörler devreye girerken, bazı ev ve iş yerlerinde ise vatandaşın çaresiz kaldığı kaydedildi.

Kesintiler nedeniyle işlerini yapamamaktan şikâyetçi olan vatandaşlar, elektronik eşyalarının da bozulduğunu belirtiler. Vatandaşlar, “Sık sık elektrik kesintilerinin yaşanması hem işlerimizi olumsuz etkiliyor, hem de elektrikli cihazlarımız zarar görüyor. Gerekli önlemlerin alınarak bu kesintilere bir an önce son verilmesini istiyoruz” dediler.

TAMİRCİLER BİLE ŞİKAYETÇİ

Kesintilerin son zamanlarda sıklaştığı kentte voltajların düşüp yükselmesinden dolayı elektrikli ev aletlerinin arızalandığını söyleyen elektronik eşya servisleri “Buzdolabı, çamaşır makinesi ve televizyonlar arızalanıyor. Arıza nedenlerin başında elektrik gidip-gelmesinden kaynaklanan voltaj yüksekliğinden dolayı her gün onlarca arızalı eşyalar bize geliyor. Elektrik kaynaklı eşya arızaları garanti kapsamına girmediğini söyleyen Elektronik eşya servisleri, “Bugün hangi tamirciye giderseniz gidin çamaşır makinesi, buzdolabı ve televizyon göreceksiniz. Bu milli servet kaybıdır.” Şeklinde konuşturlar.


YORUMLAR

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Genç Gazetesi, Genç Haber Sitesi, Bingöl Genç ilçesi Haber sitesi Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız
halı saha yapan firmalarhalı saha yapan firmalarhalı saha yapan firmalarhalı saha yapan firmalar