Genç Haberleri

Elektrik Kesintileri İllallah Dedirtti

Genç’te son günlerde sık sık meydana gelen elektrik kesintileri başta esnaf olmak üzere vatandaşı çileden çıkardı. Kesintilerden bezen Genç halkı, elektrik kesintilerine çözüm bulunmasını istedi.

14 Temmuz 2019 Saat: 13:45
YORUM YAPTavsiye EtYazdır

Bu haber 567 kez okunmuştur

Elektrik Kesintileri İllallah Dedirtti
Elektrik Kesintileri İllallah Dedirtti

Genç’te en fazla şikayet alan kurumlardan biri de şüphesiz AKSA Elektrik Dağıtım ve Anonim Şirketidir. Son günlerde yaşanan elektrik kesintileri yüzünden AKSA’ya yine şikayet yağdı. Bazen saatlercesüren elektrik kesintileri sebebiyle halk adeta canında bezdi. Birçok vatandaş AKSA’nın telefonlara cevap vermediğini belirtti.

Ani ve habersiz elektrik kesintileri insanları canından bezdirdi. Yağan yağmur, aşırı sıcak, rüzgâr gibi nedenler ile vatandaş yıllardır elektrik kesintilerine maruz kalıyor. İletişim hatlarında tamir amaçlı yapılacak kesintiler için vatandaşlara bilgi verilmezken, arızalar sonucu gerçekleşen kesintiler için ne muhatap bulunabiliyor, ne de elektriklerin ne zaman düzeleceği hakkında bilgi alınabiliyor.

“Yeter artık bir çözüm bulun”

Kesintilerin dayanılmaz bir hal aldığını belirten Genç halkı,  “Her defasında, bazen de gün boyu 186 elektrik arızayı aramamıza rağmen, ‘arıza gideriliyor’ deniyor ancak bir sonuç alamıyoruz.  Fatura ödeme zamanı geldiğinde tıkır tıkır paralarını alıyorlar. Ödeme olmadığında veya günü geçtiğinde ceza kesip, açma- kapama bedeli almasını da biliyorlar. Ama elektrik gittiğinde neden gitti, ne oldu diye kimse bilgi vermiyor. Gün boyunca mağdur oluyoruz. Çalışma yapılması söz konusu ise veya arıza kaynaklı kesintiler söz konusu olacaksa erkenden bilgilendirme yapılması gerekmez mi? Kaçıncı yüzyılda yaşıyoruz. En azından bilgimiz olsa ona göre önlem alır, mağduriyet yaşamamaya gayret ederiz. Elektrik yoksa bu memlekette, su da yok demek. Bütün işlerimiz şu anda elektriğe bağlıdır. Bunun sonucu nereye gidecek, bütün esnaf ne yapacak bilemiyoruz. Kiminin dolabı bozuldu, kiminin dolabındaki ürünler bozuldu. Bizimde kendimize göre bir sanatımız var. Elektrik olmazsa esnaf olarak ne yapacağız. Bugüne kadar gerekli kurumlara, gerekli yerlere ne kadar mesaj vermiş olursak olalım bir türlü sonuç alamadık ve de mağduriyetimizi gideremedik. Yeter artık bir çözüm bulun. Esnaf mağdur, vatandaş mağdur, Genç halkı mağdur.  Duyun artık sesimizi” diye dert yandı.

YORUMLAR

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Genç Gazetesi, Genç Haber Sitesi, Bingöl Genç ilçesi Haber sitesi Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız
halı saha yapan firmalarhalı saha yapan firmalarhalı saha yapan firmalarhalı saha yapan firmalar