Genç Haberleri

Elektrik yeter artık dedirtti

Genç’te elektriklerin sık sık kesilmesi ve elektriklerin düşük voltajla verilmesi sonucu elektrikli aletleri zarar gören, işleri aksayan vatandaşlar isyan etti.

3 Kasım 2013 Saat: 18:55
YORUM YAPTavsiye EtYazdır

Bu haber 1.772 kez okunmuştur

Elektrik yeter artık dedirtti
Elektrik yeter artık dedirtti

 

Genç’te sık sık günde birden fazla elektriklerin kesilmesi ve elektriklerin düşük voltajla verilmesi üzerine birçok işyeri jeneratör ve güç kaynakları alarak kendi çözümlerini üretmek zorunda kaldı.

İşletme sahipleri, sık sık elektrik kesilmesi yüzünden buzdolabı, televizyon, vantilatör gibi elektrikli eşyalarının zarar gördüğünü dile getirdi. Elektrik Enerjisinin Tedarik Sürekliliği, ticari ve teknik kalitesi hakkında yönetmeliğine uyulmadığını öne süren vatandaşlar; Elektrik kesintileri 1 günde 15 20 defa kesildi. Bu kesintilerden iş yerindeki elektrikli aletler yandı. Daha bu gidişle neler yanacak buna yetkililerin bir çare bulmaları gerekiyor dediler.
Elektrik kesintilerinden maddi zarar gören ev ve işyeri sakinleri, ‘‘Elektrik kesilmelerinden dolayı mağdur durumdayız. İş yerleri ve evlerimizdeki elektrikle çalışan aletlerimiz tek tek yanmaya başladı. Ayrıca dolabımızdaki gıda maddeleri elektrik kesintilerinden dolayı bozulma noktasına geliyor Bunların sorumluları neden cezalandırılmıyorlar dediler.’’

BİLGİSAYARLARIN ÇOĞU ELEKTRİKTEN ZARAR GÖRMÜŞ

Elektrik kesintilerinin ve düşük voltajın birçok bilgisayarın yanmasına sebep oldu. Bilgisayarı elektrikten dolayı zarar gören vatandaşlar Aydan Bilgisayar’a koşunca haliyle bilgisayar tamircilerinde de gözle görülür bir yoğunluk yaşanmaya başlandı. Aydan Bilgisayar Teknik Servis Bölümünde çalışan Fırat Alınak ve Aykut Aydan, son günlerde düşük voltajdan ve elektrik kesintilerinden dolayı birçok vatandaşın bilgisayarlarının hard diskinin yandığını ve bu sebeple teknik serviste bir yoğunluk yaşandığını belirttiler.

ELEKTRONİK TERAZİM BİLE YANDI

Elektrik mağduru birçok vatandaştan biri olan esnaf Veysel Aydınlı: ‘‘Elektrik kesintileri ve düşük voltaj, benim gibi birçok vatandaşı mağdur duruma düşürdü. Kısa bir zaman önce buzdolabım yanmıştı şimdi de elektronik terazim zarar gördü. Bu kabul edilemez bir sorundur. Hiç kimsenin vatandaşlara bunu yapmaya hakkı yoktur. Bu bir sorumsuzluktur. Bu bir sahipsizliktir. Yetkililer buna nasıl kayıtsız kalıyor anlam veremiyoruz. Kazandığımız birkaç kuruşu da götürüp elektronik aletlerin tamiratına yatırıyoruz. Ayıptır, günahtır.’’

KREDİ KARTI İLE ŞATIŞ YAPAMIYORUZ

Kredi kartıyla alışveriş yapmak isteyenlere hizmet sunamadıklarını söyleyen işyeri sahipleri, “Müşterilerimizin çoğu kredi kartıyla alışveriş yapıyor. Elektrik olmayınca ve düşük voltajla gelince haliyle kredi kartıyla satış yapamıyoruz. Çoğu müşterimiz geri dönüyor. Esnaf bu şekilde mağdur. Elektriksizlik yüzünden otomatik kepenkli işyerlerini bile kapatamadıklarını söyleyen esnaf, yetkililerin bir an önce bu duruma çare bulmasını istiyor.


YORUMLAR

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Genç Gazetesi, Genç Haber Sitesi, Bingöl Genç ilçesi Haber sitesi Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız