Genç Haberleri

En büyük sorun işsizliktir

Adaylığını açıkladığından günden beri Genç ile ciddi bir şekilde ilgilenen Bingöl CHP Aday Adayı Kazım Alınak, Genç’in en büyük sorununun işsizlik olduğunu vurguladı.

3 Kasım 2013 Saat: 18:55
YORUM YAPTavsiye EtYazdır

Bu haber 1.263 kez okunmuştur

En büyük sorun işsizliktir
En büyük sorun işsizliktir

Alınak,‘‘Genç’te gözle görülür bir işsizlik sorunu var. Bunu 8 yıldır göremiyorlar ya da görmek istemiyorlar. Gerek taziye ziyaretleri olsun gerekse esnaf ziyaretlerimde Genç’e geliyorum. Her gelişimde de gördüğüm manzara beni çok üzüyor. Pırlanta gibi gençlerimiz kahvehane köşelerinde oturuyor. Bu kabul edilemez bir sorun. Bunu nasıl görmezden geliyorlar anlam veremiyorum. Bu gençlerin çalışması ve üretmesi lazım. Cumhuriyet Caddesi boyunca her üç işyerinden biri kahvehane. Bu ilçedeki işsizlik boyunun ne denli vahim bir burumda olduğunun açık göstergesidir. Buraya teşvikler sonucu fabrikaların yapılması lazım onu da yapamıyorlarsa devlet kendisi iş alanları açmalıdır. Aynı şekilde esnaflarımızda sıkıntılı. Küçük esnaf bitme noktasına geldi. Biz işleriniz nasıl diye sorduğumuzda Allah’a şükür iyi diyorlar. Ben de ticaretle uğraştığım için bu psikolojiyi çok iyi biliyorum. Esnafından vatandaşına, gencinden yaşlısına herkes sıkıntılı ve yıllardır süre geliyor bu ekonomik sıkıntı. Bu işsizlik sorunu çözülmelidir. Biz iktidara geldiğimiz zaman Allah’ın izniyle kalıcı çözümler üreteceğiz. Halkı üç beş ekmekle ya da birkaç poşet makarnayla terbiye ediyorlar. Bunun yerine daha kalıcı çözümler üretilmedir.’’ Şeklinde konuştu.

HAYVANCILIK CAN ÇEKİŞİYOR

İlçenin en büyük geçim kaynaklarından olan hayvancılığın can çekiştiğini ve bunun sebebinin de hükümet olduğunu belirten Alınak, ‘‘Hükümet hayvancılık konusunda hep yanlış politikalar uyguladı. Özellikle doğuda hayvancılığı bitirdi. Hayvancılığı yeniden canlandırmak için krediler sundu ama bu kredilere de yüksek ipotek isteyince kimse faydalanamadı. Biz iktidara geldiğimizde bölgede hayvancılığı yeniden canlandıracağız. Köylülerimiz hayvancılık yapamadıkları için her gün şehir merkezine gelip kahvehanelerde oturuyorlar. Bunun önüne geçilmeli. Her köylünün üç beş hayvanı olsaydı onlarla ilgilenirdi ve gün geçtikçe büyürdü. Bu yanlış politikalara artık dur diyeceğiz.’’ Dedi.

YORUMLAR

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Genç Gazetesi, Genç Haber Sitesi, Bingöl Genç ilçesi Haber sitesi Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız