Genç Haberleri

GENÇ-BİNGÖL YOLU NEDEN SICAK ASFALT YAPILMIYOR

2016 yılında, sıcak asfalt yapılacak diye duyurulan ve sorun yumağı haline gelen Genç’in kamburu Genç-Bingöl Karayolunun sıcak asfalt yapılacağı açıklanmıştı.

1 Temmuz 2019 Saat: 17:31
YORUM YAPTavsiye EtYazdır

Bu haber 580 kez okunmuştur

GENÇ-BİNGÖL YOLU NEDEN SICAK ASFALT YAPILMIYOR
GENÇ-BİNGÖL YOLU NEDEN SICAK ASFALT YAPILMIYOR

2016 yılında, sıcak asfalt yapılacak diye duyurulan ve sorun yumağı haline gelen Genç’in kamburu Genç-Bingöl Karayolunun sıcak asfalt yapılacağı açıklanmıştı.  Aradan üç yıl geçmesine rağmen hala sıcak asfalt yapılmayan yolun neden hala sıcak asfalt yapılmadığı merak konusu.

Uzun yıllar ölüm yolu olarak tabir edilen Genç-Bingöl karayolu, hala tam olarak çözülmüş değil. Duble yol çalışmaları yaklaşık dört yıl önce biten ve sıcak asfalt yapılacağı sözü verilen yol, hala aynı durumunu koruyor.  Mucur asfalt olan yolun asfaltında oluşan dalgalanmalar da yolun hala kazaya davetiye çıkardığı da aşikârken, verilen sıcak asfalt sözünün dört yıldır neden tutulmadığı da Gençlilerin en çok merak ettiği konulardan biri olarak güncelliğini koruyor.

Yolun sıcak asfalt yapılmasını isteyen Genç halkı, “Yapılan duble yol ile birlikte ölüm yolu olarak anılmasının bir nebze de olsa önüne geçildi. Dört yıl önce dört şerit çalışması bittikten sonra sıcak asfalt yapılacağı sözü verilmişti. Dört yıl boyunca sıcak asfalt yapılması için hiçbir çalışman yapılmadı. Hiçbir çalışma yapılmaması bir yana çalışma yapılması yönünde hiçbir açıklama ve işaret de söz konusu değil. Kısacık bir mesafenin neden sıcak asfalt yapılmadığı da anlaşılır bir durum değil. 18 kilometre gibi kısa bir yolun bugüne kadar neden bekletildiği de anlaşılır bir durum olarak görülmüyor. Yetkililerden yolumuzun en kısa sürede sıcak asfalt yapılmasını talep ediyoruz” diyor.

YORUMLAR

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Genç Gazetesi, Genç Haber Sitesi, Bingöl Genç ilçesi Haber sitesi Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız
halı saha yapan firmalarhalı saha yapan firmalarhalı saha yapan firmalarhalı saha yapan firmalar