Genç Haberleri

Genç Doğalgaz İstiyor…

Genç’in en büyük ihtiyaçlarından biri, Bingöl’e 10 kilometre uzaklıkta olan İçmeler TOKİ’ye kadar getirilen ve Genç’e getirilmesi çokta zor olmayan doğalgazdır.

22 Nisan 2019 Saat: 11:00
YORUM YAPTavsiye EtYazdır

Bu haber 810 kez okunmuştur

Genç Doğalgaz İstiyor…
Genç Doğalgaz İstiyor…

Genç’in en büyük ihtiyaçlarından biri, Bingöl’e 10 kilometre uzaklıkta olan İçmeler TOKİ’ye kadar getirilen ve Genç’e getirilmesi çokta zor olmayan doğalgazdır. Genç halkı, 31 Mart yerel seçimlerinde Genç Belediye Başkanı olan Mehmet Zeki Dirik’in doğalgazı Genç’e getireceğine inanıyor.

31 Mart yerel seçimlerinde Mehmet Zeki Dirik’in Genç Belediye Başkanı olarak seçilmesi Genç’in doğalgaz umutlarını yeniden yeşertti.  Başkan Zeki Dirik’in Genç’e doğalgaz getireceğine inanan Genç halkı, başkandan doğalgaz için mücadeleye en kısa sürede başlamasını istiyor.

"YAKIT MALİYETİ DÜŞER"

Doğalgazın, Genç ilçesinin ekonomisini de olumlu etkileyeceğini söyleyen vatandaşlar, her ay 105 TL’ye aldıkları bir tüpün maliyetinin doğalgaz ile 10-15 TL’ye düşeceğini belirterek; "Bugün 12 kilogramlık mutfak tüpünün maliyeti 105 lira. bir tüp mutfakta bir ay gidiyor. Doğalgaz kullanılması durumunda mutfakta kullanılan yakıt masrafı 10-15 lira civarına düşecek. Bu da vatandaş ekonomisini büyük oranda etkileyecek" dediler.

"İSTİHDAM SAĞLAR"

Genç'te doğalgaz kullanılmaya başlanması ile birlikte yeni sektörlerin de ortaya çıkacağını belirten vatandaşlar; "İlçede doğalgaz kullanılmaya başlanması ile birlikte yeni bir yatırım alanı da kendiliğinden ortaya çıkar. Önce doğalgaz tesisatçılığı gibi alanlarda yeni yatırımlar doğar. Bu da iş sıkıntısının olduğu Genç'te yeni istihdam alanlarının oluşması anlamına gelir. Yani doğalgaz hayatımızı her yönüyle kolaylaştırır" dediler.

DİRİK: "EN BÜYÜK GÖREV VATANDAŞA DÜŞÜYOR"

Konu ile ilgili görüşlerini aldığımız Genç Belediye Başkanı Mehmet Zeki Dirik ise, projeleri arasında yer alan doğalgazın gelmesi için ellerinden gelen tüm gayreti göstereceklerini ve Genç'i doğalgaza kavuşturacaklarını söyledi. Dirik, "Doğalgazın gelmesi talebe bağlıdır. Yerel seçimler nedeniyle ilçe merkezimizde nüfusumuz bayağı azaldı ve bizde bunun çalışmasını yürütüp ilçe nufüsunu tekrardan istenilen 20 bin seviyesine getirmek zorundayız. Vatandaşlarımızda bizlere yardımcı olup ikametgahlarını köylerden ilçe merkezine getirirlerse bu sorunu hemen çözeriz. Belediye olarak bu konuyu yakından takip ediyoruz. İnanıyorum ki vatandaşlarımızı memnun edecek gelişmeler yaşanacaktır.Vatandaşlarımızın doğalgaz talebini Enerji Piyasası Denetim kurumuna tekrar ileteceğiz. İnşallah müjdeli haber verirler” ifadelerini kullandı.

YORUMLAR

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Genç Gazetesi, Genç Haber Sitesi, Bingöl Genç ilçesi Haber sitesi Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız
halı saha yapan firmalarhalı saha yapan firmalarhalı saha yapan firmalarhalı saha yapan firmalar