Genç Haberleri

Genç’e doğalgaz müjdesi

Genç halkının en önemli taleplerinden biri olan ve yıllardır Genç’in temel gündemlerinden birini oluşturan doğalgaz için bugüne kadar ki en güzel haber Genç Belediye Başkanı M. Zeki Dirik’ten geldi.

13 Eylül 2019 Saat: 15:22
YORUM YAPTavsiye EtYazdır

Bu haber 1.342 kez okunmuştur

Genç’e doğalgaz müjdesi
Genç’e doğalgaz müjdesi

Genç halkının en önemli taleplerinden biri olan ve yıllardır Genç’in temel gündemlerinden birini oluşturan doğalgaz için bugüne kadar ki en güzel haber Genç Belediye Başkanı M. Zeki Dirik’ten geldi. Başkan Dirik, doğalgazın Enerji Bakanlığı’nın 2021 yılı programına alındığını, 2020 programına alınması için de Dr. Cevdet Yılmaz’la beraber Enerji Bakanına ilettikleri taleplerinin gündeme alınacağını söyledi.

Genç’in büyük bir özlemle beklediği doğalgaz için müjdeli bir haber geldi. Geçen hafta Cevdet Yılmaz ve Feyzi Berdibek ile birlikte Ankara’da Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez ile görüşen Genç Belediye Başkanı M. Zeki Dirik, Enerji Bakanı Fatih Dönmez’in Genç ve Solhana doğalgaz getirilmesi işinin 2021 programına alındığını kendilerine ilettiklerini belirtti.

Başkan Dirik, hafta içinde AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Bingöl Milletvekili Cevdet Yılmaz, Milletvekili Feyzi Berdibek ve Bingöl Belediye Başkanı Erdal Arıkan ile birlikte Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Sönmez’i makamında ziyaret etti. Başta Genç ve Solhan’a doğalgazın getirilmesi olmak üzere özellikle Genç’teki elektrik kesintisi ve ilçe merkezindeki enerji hatlarının oluşturduğu problemleri dile getirdiklerini söyleyen Başkan Dirik, doğalgaz için Genç halkının beklediği güzel haberi verdi.

Genç’in sorunlarını ve bu sorunların çözümü için çalıştıklarını belirten Başkan Dirik, “İlçe halkımızın en önemli taleplerinden biri şüphesiz doğalgazdı. Bu talep yıllardır aynı güncelliğini koruyordu. Benim de seçim vaatlerim arasında güzel ilçemize doğalgaz getirmek vardı. Bu vaat en önemlisiydi benim için. Bu konu için de Sayın Genel Başkan Yardımcımız Cevdet Yılmaz ve Milletvekilimiz Feyzi Berdibek’e sürekli paylaşımlarımız oluyordu. Onların da desteği hep bizimleydi. Geçtiğimiz hafta Genel Başkan Yardımcımız Sayın Cevdet Yılmaz başkanlığında Milletvekilimiz Sayın Feyzi Berdibek ve Bingöl Belediye Başkanımız Sayın Erdal Arıkan ile birlikte Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanımız Sayın Fatih Dönmez’i ziyaret ettik.  Bingöl’ün ve ilçemizin sorunlarını kendilerine ilettik. En önemli konumuz ve talebimiz de doğalgazdı. Sayın Bakanımız Genç ve Solhan doğalgaz projelerini 2021 programına aldıklarını ifade etti. Sayın Genel Başkan Yardımcımız Cevdet Yılmaz ve Milletvekilimiz Feyzi Berdibek ile beraber 2020 yılı programına alınması için ısrarcı olduk. Bakan Bey de bunu gündeme alacaklarını belirtti. Temennimiz 2020 yılı programına alınmasıdır” dedi.

 

“Elektrik kesintilerini de dile getirdik”

Ziyarette Genç’te sık sık yaşanan elektrik kesintilerini de dile getirdiklerini belirten Başkan Dirik, “Malum, ilçemizde sık sık elektrik kesintileri yaşanıyor. Be da Genç için bir sorun ve şikayet edilen bir konu. Bunun için sayın bakanımızdan Genç’e indirme merkezinin (şalt sahası) yapılması talebinde bulunduk.  Ayrıca başta yol üzerinde olmak üzere imar alanında bulunan elektrik direklerinin kaldırılması talebimizi de ilettik. Sayın Bakanımız yakından ilgileneceğini ifade ettiler. Kendilerine yakın ilgisinden ve taleplerimize müsbet cevaplarından dolayı çok teşekkür ederiz. Her zaman yanımızda olan ve desteklerini esirgemeyen Sayın Genel Başkan Yardımcımız Cevdet Yılmaz ve Milletvekilimiz Feyzi Berdibek’e de çok teşekkür ederim” diye konuştu.

YORUMLAR

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Genç Gazetesi, Genç Haber Sitesi, Bingöl Genç ilçesi Haber sitesi Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız
halı saha yapan firmalarhalı saha yapan firmalarhalı saha yapan firmalarhalı saha yapan firmalar