Genç Haberleri

Genç’e Modern Çöp Kutuları

Temiz çevre temiz Genç” kampanyası kapsamında 52 yeşil kafes ve 60 çöp kutusu ilçenin muhtelif noktalarına monte edildi.

24 Eylül 2019 Saat: 12:04
YORUM YAPTavsiye EtYazdır

Bu haber 809 kez okunmuştur

Genç’e Modern Çöp Kutuları
Genç’e Modern Çöp Kutuları

Temiz çevre temiz Genç” kampanyası kapsamında 52 yeşil kafes ve 60 çöp kutusu ilçenin muhtelif noktalarına monte edildi. Uygulama sayesinde çöplerden kaynaklı sürekli alışılagelen çirkin görüntülerin de ortadan kalkacağı öngörülüyor.

İlçenin çarşı merkezi başta olmak üzere tüm caddelerinde bulunan eski çöp kutuları kaldırılarak, yerine yeni çöp kutuları takıldı. Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri tarafından yapılan çalışmalarda amacın, kentin temiz görünümü, vatandaşların ise daha sağlıklı bir ortamda yaşam sürebilmeleri için ana arterlerde ve caddelerde çöp kutuları yenilendiği belirtildi.

Belediye Temizlik İşleri Müdürlüğünden yapılan açıklamada; “İlçemizin temizliği konusunda yapılması gereken tüm çalışmalar ile ilgili Kontrol ve Denetimle vatandaşlarımızın istekleri doğrultusunda hizmetlerimizi sürdürmekteyiz. Çöp Kutularının değiştirilmesi ile ilgili müdürlüğümüzün çalışmaları İlçede bulunan çürümüş, bükülmüş, kırılmış ve kullanılmaz halde olan çöp kutularının değişimi yapılmaktadır. İlk etapta çarşı merkezinde 60 çöp kutusu değişimine başlandı. Halkımızın kaldırımlar üzerine yerleştirdiğimiz çöp kutularını amacı doğrultusunda kullanmaları cadde ve sokaklarımıza pet şişe, gıda ambalaj atıkları, sigara izmaritleri vb. atıklarını mümkün derecede çöp kutularına bırakmaları temizlik açısından önem arz etmektedir. Sağlıklı yaşam Temiz Çevre ile olur bu sloganla Çöpler Çöp Kutularına diyoruz.

YORUMLAR

 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Habere 1 yorum yapılmıştır
Ezo tu 24.09.2019 19:14
Benin kapıya da isterim mala
 

Genç Gazetesi, Genç Haber Sitesi, Bingöl Genç ilçesi Haber sitesi Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız
halı saha yapan firmalarhalı saha yapan firmalarhalı saha yapan firmalarhalı saha yapan firmalar