Genç Haberleri

Genç MYO Öğrencileri Barınma ve Yol Konusunda Dertli

Bingöl Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İbrahim Çapak Genç Meslek Yüksek Okulu öğrencileri ile bir araya geldi. Genç MYO öğrencileri yaşadıkları sorunları Rektör Çapak’a anlatarak ilgili kurumlardan çözüm bulmasını talep etti.

6 Ekim 2019 Saat: 18:14
YORUM YAPTavsiye EtYazdır

Bu haber 28.385 kez okunmuştur

Genç MYO Öğrencileri Barınma ve Yol Konusunda Dertli
Genç MYO Öğrencileri Barınma ve Yol Konusunda Dertli

Bingöl Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İbrahim Çapak, Genç MYO öğrencileri ile bir araya geldi. Öğrencilerin sorunlarını dinleyen ve  onlarla uzun süre sohbet eden Rektör Çapak, sorunların giderilmesi için yetkili kurumlarla görüşeceğini ve giderilmesi için ellerinden geleni yapacaklarını ifade etti.  Tanışma faslının ardından öğrencilerin sıkıntılarını dinleyen ve yaşanan sorunların çözümü için notlarını alan Rektör Çapak, sıkıntıların çözümü için çalıştıklarını ve ilgili kurumlara aktaracaklarını ifade etti.

Genç MYO Öğrenciler Barınma ve Yol Konusunda Dertli

Tanışma faslının ardından yaşadıkları sorunların çözülmesini talep eden ve ciddi sıkıntılar yaşadıklarını ifade eden öğrenciler, "Okumak için 20 Bin nüfusa sahip bir ilçeye geldik. Ancak yurt olmadığı için kiralık ev bulma derdine düşüyoruz ve kira fiyatları da çok yüksek rakamlardan veriliyor. Bu konuda birçok arkadaşımız maddi imkânsızlıklardan dolayı eğitimini yarıda bırakıp dönmek zorunda kalıyor. Bununla beraber yol, kantin fiyatları, teknik gezilerde araç tahsisi ve yemek konusunda da çok büyük sıkıntılar yaşıyoruz. Gerek üniversite yönetimi gerekse ilçe yetkilileri bu konuya bir çözüm bulmaları gerekmektedir" diye sitemlerini dile getirdiler. 

"SIKINTILARINIZI ÇÖZME GAYRETİ İÇİNDEYİZ"

Öğrencilerin yaşadıkları sıkıntıların giderilmesi için çalıştıklarını belirten Bingöl Üniversitesi Rektörü Prof. Dr İbrahim Çapak ise, "Sıkıntılarınızı anlıyor ve katılıyorum. Barınma konusunda gerekli mercilerle sürekli görüşüp yaşanan sıkıntıyı çözmek için uğraşıyoruz. Yaşadığınız sorunların takipçisi olup kısa sürede bitirmeyi hedefliyoruz" dedi. Haber: Serkan Davran

YORUMLAR

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Genç Gazetesi, Genç Haber Sitesi, Bingöl Genç ilçesi Haber sitesi Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız
halı saha yapan firmalarhalı saha yapan firmalarhalı saha yapan firmalarhalı saha yapan firmalar