Genç Haberleri

Genç’te taksiciler kontak kapattı

Genç ilçesinde 22 taksici, yer sıkıntısına ve korsan taksiciler tepki göstermek amacıyla Belediye Binası önünde kontak kapatma eylemi yaptı.

13 Eylül 2019 Saat: 14:25
YORUM YAPTavsiye EtYazdır

Bu haber 977 kez okunmuştur

Genç’te taksiciler kontak kapattı
Genç’te taksiciler kontak kapattı

Genç ilçesinde hizmet veren 22 taksici yer sıkıntısına ve korsan taksicileretepki göstermek amacıyla 2 saatlik kontak kapatma eylemi gerçekleştirdi. İlçe merkezinde gerçekleştiren eylem ardından taksiciler, yer sıkıntısını ve korsan taksi sorununu çözene kadar bu tür eylemleri devam ettireceklerini söylediler.

Taksiciler adına konuşan Yılmaz Özgen,“Biz Taksiciler olarak yıllardır bu hizmeti vermekteyiz. Biz bu durakta 22 taksi ile hizmet etmekteyiz. Belediyenin bize tahsis ettiği yerde sadece 4 taksi ikame edebiliyor. Belediye yetkilileri bize Cumhuriyet Mahallesi Mezarlığının olduğu yere park edin diyorlar. Orada bulunan ev sahipleri bu durumdan rahatsız oluyor. Bizim içinde sıkıntı oluyor. Bizim ikame ettiğimiz park yerinin arka tarafında ticari arabalar park edemezken, ticari olmayan arabaların park etmesinden şikâyetçiyiz. İkame ettiğimiz yer dışında arabalarımızı park etsek şikayet olduğu gibi ceza kesiliyor.  Gece gündüz demeden çalışan bu emekçilere yapılan bu durum Allahtan revamıdır.”

“Korsan taksiciler emeğimizi çalıyor”

“Ayrıca Genç’te korsan taksiciler var. Bizler bu ilçenin emekçileri olarak Genç halkına hizmet vermekteyiz. Fakat emeğimiz ve hakkımız korsan taksiler tarafından gasp edilmektedir. Biz Taksiciler olarak bu durumdan rahatsızız. Biz devlete vergi verirken bu korsan taksiciler vergi vermeden işlerini götürüyor. Hiçbir vergi ödemeden ve hiçbir zorluk çekmeden emeğimizi ve ekmeğimizi çalan korsan taksiciler için yetkilileri göreve çağırıyoruz. Hakkımızı sonuna kadar arayacağız ”dedi.

 

YORUMLAR

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Genç Gazetesi, Genç Haber Sitesi, Bingöl Genç ilçesi Haber sitesi Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız
halı saha yapan firmalarhalı saha yapan firmalarhalı saha yapan firmalarhalı saha yapan firmalar